Läti 100. sünnipäeva laulu- ja tantsupidu müüdi läbi mõne tunniga

Foto: ERR

2019. aasta laulu- ja tantsupeole "Minu arm" registreerus kokku üle 2500 koori, orkestri ja tantsurühma, uudsena pürib tantsupeole 132 pererühma, kus koos tantsivad lapsed ja täiskasvanud.

Nädalavahetusel müüdi aga Lätis nende suvise laulupeo 95 000 piletit paari tunniga läbi, vahendas "Aktuaalne kaamera". Paljud inimesed istusid piletisabas kogu öö, lätlaste laulupeovaimustusest lõikasid kasu äritsejad ning läbimüüdud kontsertide piletid ilmus müüki mustal turul tunduvalt krõbedama hinna eest.

Müügipunktide uste taha asuti järjekorda juba eelmise päeva lõuna ajal, laulu- ja tantsupeo pärast ei peetud paljuks ligi 20 tundi oodata. Selleks, et väga külm ei hakkaks, pakkusid maakaitsjad järjekorratajaile sooja teed. Ühele üritusele võis osta kõige enam neli piletit korraga, ometi jõudsid kõige kallimad 65-eurosed pääsmed mustal turul müüki 120 euro eest.

Valka kultuurikollektiivide juht Liga Lane sõnul on lätlastele väga omane see, et nad tahavad kohal olla. "Kuna tänavu on riigi 100. aastapäeva laulu- ja tantsupidu ning palju sellega seotud üritusi, siis mul lihtsalt on vaja olla seal koos kõigi teistega," kinnitas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: