Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valdur Mikita tekstid said esmakordselt viisistatud

Nädala pärast tuleb Eesti Rahva Muuseumis toimuval "ERM-i Öö" festivalil esma-ettekandele sõna-mängulis-muusikaline programm "Pööri-ööri-ööri-öö". Tegemist on esimese korraga, kui kirjaniku ja semiootiku Valdur Mikita loodud tekstid on viisistatud. Proovi teevad muusikud sellel nädalavahetusel, aga hoopis Läänemaal Altmõisas.

Valdur Mikita kirjutatud tekstidel põhineva muusikalise programmi esitavad Robert Jürjendal ja Kaido Kirikmäe ning segakoor K.O.O.R. Raul Talmari juhatusel. Hoolimata sellest, et paljud kooriliikmed veel lõuna ajal hommikumantleid kandsid, käis proovides tõsine töö. Jürjendali sõnul on "Pööriööriööriöö" programm väga eriilmeline, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Aga teda seob võib-olla see kõla ja see mõte, Valduri tekstide mõte. Siin on huumorit, siin on tema enda poolt kogutud rahvalikke tekste, mida ta on kokku pannud ja siin on ka päris tõsiseid selliseid alltekste või tekste, kus on tõsine ilus mõte sees," rääkis muusik Robert Jürjendal.

Koorijuht Raul Talmar ütles, et proove tehes on saanud üha selgemaks, kui eriline on eesti keel.

"Temaga on võimalik väljendada universumit, universumi hääli, kogu loodust ja samas ka keelemänguliselt panna sinna juurde ka hoopistükkis sügavamaid mõtteid nii, et see on üks eesti keele kiitmise üritus tahan ma öelda," sõnas Talmar.

Robert Jürjendali sõnul on tegemist teadaolevalt esimese korraga, kui Valdur Mikita tekstid on viisi seatud. "Pööriööriööriöö" tuleb esmaettekandele 24. märtsil Eesti Rahva Muuseumis peetaval heli- ja videvikufestivalil ERMi ÖÖ.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: