Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kanuti Gildi saalis esietendub terrorihirmust ainest saanud lavastus

Kanuti Gildi saalis esietendub lavastus "Plaan T", mis on ajendatud terrorihirmust. Lavastuse algimpulss oli Berliini jõuluturu rünnak kaks aastat tagasi, kuid see põhineb isiklikel lugudel.

Lavastuse tarvis usutlesid "Plaan T" autorid – koreograafid Üüve-Lydia Toompere ja Siim Tõniste ning dramaturg Piret Jaaks tavalisi inimesi Tallinnas. Inimeste hirmud ja suhestumine ettearvamatu rünnakuga on pandud lavastuses fiktiivsesse konteksti. Vaatajatel tuleb aga läbida ka teatraalne turvakontroll.

"Meie eesmärk ei ole kindlasti mitte hirmutada, aga hirmude vähenemise koha pealt ei saa võtta vastutust. Kindlasti vähenevad hirmud. Aga näidata seda teemat üheaegselt teatrikontekstis ja pakkuda samas inimesele võimalust näha seda teise nurga alt ja mõelda natuke rahulikult järgi selle teema üle," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" koreograaf ja lavastaja Siim Tõniste.

"Kindlasti mitte ei soovi me inimesi hirmutada, küll aga käime läbi natuke keerulisemad teemad, aga siis toome kõrvale mingisuguse kunstilise lahenduse ja ma arvan, et see aitab hirme vähendada," märkis koreograaf ja lavastaja Üüve-Lydia Toompere.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: