Sada Eesti mõtet. Kelle peale Valdo Pant vihastus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme.

Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Valdo Pant:

„Vihastun kõigi seelikukandjate peale, kui see absurd edasi kestab.”

Urmas Vadi: "See lause pärineb Valdo Pandi päevikust, kuupäevaks on märgitud 3. veebruar 1947.

On aru saada, et Pandil on ühe naistrahvaga probleeme ja siis ta kirjutabki selle lause enda päevikusse. Me teame Panti kui suurepärast sõnaseadjat, ta on lausa külluslik, tema saadete sissejuhatustest võiks panna kokku lausa aforismikogumikke. Seevastu on täiesti üllatav, et tema päeviku sissekanded on napid, pigem nagu mingid märksõnad või siis argised päevakirjeldused.
Ja me ei saagi teada, mis absurdiga oli tegemist, mille pärast Valdo Pant mõtleb solvuda kõigi seelikukandjate peale. Samas, mis me selle teadmisega ikka peale hakkaksime?

Tänapäeval mõjub selline minimalism isiklikus elus lausa varjamisena. Me ei saa sellisest käitumisest enam aru, sest kui sul midagi on, tuleb seda teistega jagada, tuleb oma mõtteid ja tegemisi jagada sotsiaalmeedias.

Kujutame, kui Valdo Pandil oleks olnud Facebooki konto ja ta oleks kirjutanud oma Facebooki seinale sellise lause. Isegi kui lause jääks sama suletuks, siis tema sõprade või muidu teadjate-nägijate kommentaaridest selguks siiski kõik. Kuidas, miks ja kes on see seelikukandja, mis toimus, Pandi Facebooki sõbrad jagaks oma elukogemuslike õpetussõnu, mõni ütleks, et pole mõtet solvuda terve naissoo peale, sest on olemas väga positiivseid näiteid. Ühesõnaga kogu jutt kisuks jube magedaks. Ja sellepärast ongi hästi, kui midagi jääb varjatuks."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: