Sada Eesti mõtet. Kärna Ärni teeb, mida tahab ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Valeri Svintsov/ERR arhiiv

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Kärna Ärni:

"Meil on siuke kokkulepe näiteks, et üks päev teeb tema seda, mida tema tahab, ja toine päev teen jälle mina seda, mida tema tahab."

Urmas Vadi: "Kärna Ärni Sulev Nõmmiku kehastuses on jäänud meelde kui väga positiivne kuju, kes tõi teateid Uduverest. Uduvere kohta annab Google Mapsi otsing kaks tulemust, üks Uduvere asub Saaremaal, teine Pärnumaal. Siiski mõjub Kärna Ärni pigem irratsionaalse kujuna ja tema Uduvere on pooleldi müütilise paigana olemas nagu Oma Saar või Atlantis. 

Seda tunnet, et tegemist pole päris reaalse kujuga reaalsest paigast, toetas see, et Kärna Ärni oli peamiselt väga positiivne. Ta nagu polnud sellest ajast ja kohast. No mis sa rõõmustad, kui sa teed iga teine päev ainult seda, mida teine tahab. See peab ju rumal inimene olema, ta ei saa aru, kui talle tehakse ülekohut, ja mis veelgi imelikum, ta on sellega ka rahul! Selliseid inimesi me elus väga palju ei kohta, pigem kuuleme nurinat, et asjad on valesti, kuuleme vingumist ja isegi sõimu. Ja sellepärast mõjus ka Kärna Ärni oma ajal inimestele nagu hingele balsam – justkui rumal inimene, kes keset asjade halba seisu on ikka rõõmus."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: