Estonia kontserdisaalis esitleti 2019. aasta laulupeo "Minu arm" repertuaari

Järgmise suve juubelilaulupeo "Minu arm" repertuaar keskendub isamaalisusele. Kavas on mitmeid uudisteoseid, kuid nagu ikka, ei puudu peolt ka lauljate ja publiku lemmiklaulud aastakümnete tagant. Pühapäeval pidasid koorijuhid Tallinnas seminari, kus kuulati üheskoos ära suurem osa tuleva aasta peo repertuaarist.

2019. aasta laulupidu "Minu arm" keskendub laulupidude 150. aastapäeva puhul isamaalistele väärtusele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nagu ütles väidetavalt juba Gustav Ernesaks: "Igas kavas peab olema midagi igale maitsele". See tähendab seda, et meil tõesti on palju uudisloomingut. Aga meil on ka kavas väga palju selliseid laule, mida publik laulupeol, nii laulja kui laulupeol kuulaja oskab oodata," selgitas 2019. aasta laulupeo üldjuht Peeter Perens.

Rääkides uudisteostest usub Perens, et nii mõnestki neist võib saada publiku ja lauljate seas populaarne laul.

Ühe sellise uudisteose autor on Pärt Uusberg, kes lõi spetsiaalselt juubeli laulupeoks kantaadi "Igaviku tuules".

"Helilooja vaatevinklist selline eraldi muusikaline vorm, täitsa just see laulupeo kantaat, et ütleme, mis võib inimesele kõrvu tulla näiteks Veljo Tormise laulu algus, mis algab sõnadega "Kuuu-laa-taa". Et see on ka eelmisele juubelilaulupeole loodud kantaat, nüüd laulupidu 150 avanes mul võimalus kirjutada kantaat. See oli väga huvitav protsess seda lugu kirjutada," nentis Uusberg.

Koorijuht Mariliis Kreintaal kiidab seekordse laulupeo eriilmelist kava. "Ma arvan, et kuna tegemist on juubelilaulupeoga, siis sinna on väga osavalt valitud aastakümnete taguseid olulisi laule ja ka väga tänapäevaseid ja kaasaegseid kõnetavaid laule. Ma arvan, et see on kenasti kokku pandud kava," märkis ta.

Esitletud kava

Kell 14 tuli kontserdisaalis esitlusele ühendkooride palad ning toimus ka Pärt Uusbergi XXVII laulupeole kirjutatud kantaadi "Igaviku tuules" esiettekanne. Samuti esitles laulupeo peadirigent Peeter Perens laulupeol ühislauluna kõlavat Urve Tinnuri ja Tauno Aintsi pala "Üksi pole keegi". Laval oli Eesti Ukuleleorkester Joosep Sanga juhatusel ning eeslauljaks oli Estonia Seltsi Segakoor.

Repertuaari esitasid Tallinna Muusikakeskkooli mudilaskoor, Karlova kooli mudilaskoor, Püha Miikaeli kooli mudilaskoor, Vanalinna Muusikamaja lastekoor, Tallinna Muusikakeskkooli lastekoor, RO Estonia poistekoor, Tallinna Poistekoor, Eesti Rahvusmeeskoor, kammerkoor Head Ööd, Vend, Tartu Ülikooli kammerkoor, Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoor, üle-eestiline neidudekoor Leelo ja neidudekoor Kammerhääled ning Estonia Seltsi Segakoor. Koore juhatasid juubelilaulupeo liigijuhid ja dirigendid.

XXVII laulupeo peadirigent ja kunstiline juht on Peeter Perens ning XX tantsupeo pealavastaja on Vaike Rajaste. XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" toimub Tallinnas 4.-7. juulini 2019.

Toimetaja: Merit Maarits, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: