Briti plaadifirma avaldab Pärt Uusbergi koorilaulude plaadi

Foto: Rene Suurkaev / ERR

Briti plaadimärk Toccata Classics annab välja albumi Pärt Uusbergi koorilauludest. Albumi laulis sisse Collegium Musicale.

Albumile on koondatud koorilaulud Pärt Uusbergi varasemast loomingust. Albumil kõlavad ladina keelsed vaimulikud tekstid ja palved ning Juhan Liivi luule, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uusbergi kinnitusel annab Liivi luule sõnaline nappus ja täpsus ruumi muusikaks. Samas on siin mängus ka juhus. "Juhan Liivi valikkogu "Sinuga ja sinuta" oli üldse esimene luulekogu, mida ma lugesin. Kui ma alustasin muusika ja vokaalmuusika kirjutamist, ma olnud palju luulet lugenud ja siis sai kirjutatud päris mitu laulu just tema tekstidele. Tänaseks päevaks on muidugi see luuletajate ring avardunud," rääkis Uusberg.

Collegium Musicalele on see esimene Uusbergi loomingu album. Album on salvestatud kaks ja kolm aastat tagasi Viimsis Püha Jakobi kirikus.

"Ma arvan, et Pärt Uusbergi loomingu esitamisel on väga tähtis osa kõlal, ta lood on tempoliselt pigem aeglasemad, mis tähendab, et see atmosfäär on väga oluline," ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav.

See on ka esimene kord, mil Uusbergi looming ilmub mõne välismaise suurema plaadimärgi all, seni on Uusberg oma loomingut salvestanud ja avaldanud enda juhitud kooriga Head Ööd, Vend.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: