Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kristi Kongi kunstnike liidu aastanäitusest: need tööd astuvad dialoogi

Tänavusel kunstnike liidu aastanäitusel saab esmakordselt kunstiteoseid osta. Kunstimessile sarnases formaadis näitus on avatud Tallinna Kunstihoones, Kunstihoone galeriis ja Tallinna Linnagaleriis. Väljas on 107 kunstniku teosed ning vanameistrite kõrval esineb sel aastal ka palju noori.

August Künnapu, Maarit Murka, Tiit Pääsuke ja Rait Prääts on vaid üksikud nimed saja seitsmest žürii valitud kunstnikust, kelle viimase aja loomingut näitusel näha saab, vahendas "Aktuaalne kaamera". Omavahel on dialoogi asetatud noored ja vanad, maalid, graafika, skulptuurid, installatsioonid ning foto- ja digitaalprindi tööd.

Maalikunstnik Kristi Kongi kiidab näituse uut formaati. "Mingis mõttes on kõik teosed hästi eraldatud, kõigil on oma koht, sein ja boks, aga samas need tööd astuvad ka dialoogi," ütles ta ja lisas, et see on grupinäituste puhul paratamatu, et üks suhestub teisega ja muutub selle võrra mingit teist aspekti pidi vaadeldavaks.

Kristi Kongi ja Merike Estna juhendatavad magistrandid annavad näitusele uut hingamist. "Carl-Robert Kagge, Leelo Aunbaum ja Solveig Lill, kes siia on sattunud, neil on mingi selline ühendav lüli, võib-olla see on praeguse ajastu lüli," kinnitas Kongi, tõdedes, et nende ühendavaks jooneks on ehk ka materjalide mitmekesisus. "Tudengid mõtlevad päris palju sellele, et kui tegemist on maaliga, siis kuidas üldse maali kui meediumit käsitleda või mida saab maaliga üldse öelda, sest maal on nii võimas vahend."

Žürii liige Tamara Luuk ütles näitusel ringi vaadates, et eesti kunst on praegu sõbralik ja rõõmus. "Mulle hakkas selle näitusega tunduma, et mida segasem aeg, seda parem või rõõmsam on kunstnikul juhatada valguse ja värvi poole," nentis ta ja leidis, et aastanäitusel on hästi palju abstraktsiooni, aga see on erinev. "On noored, kes katsetavad värvi ja vormi voolavusega ning kohutava füüsilisusega, on ka vanemad, kes teevad klassikalisemalt, prantsuse või ameerika laadis abstraktsiooni, aga siis on ka naivismi."

Kõik näitusel olevad teosed on müügiks ning publikul on võimalik hääletada oma lemmikute poolt. Publiku lemmik kunstnik saab kingituseks 5000 eurot preemiat.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: