Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Juubelikevad 2018 toob kokku üle 100 kunstniku

"Hobused" (fragment) Autor/allikas: August Künnapu

18. Eesti Kunstnike Liidu aastanäitus „Juubelikevad 2018“ toob 19. maist publikuni enam kui 100 kunstniku loomingu. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud näitus pakub Tallinna Kunstihoones, Kunstihoone galeriis ja Tallinna Linnagaleriis külastajaile esmakordselt võimaluse teoseid ka omandada.

Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ja Eesti Kunstnike Liidu 75. juubeliaastale pühendatud Eesti Kunstnike Liidu XVIII aastanäitus „Juubelikevad 2018“ toob publikuni 106 valitud kunstniku 2017. ja 2018. aastal valminud maalid, graafika, skulptuurid, installatsioonid ning foto- ja digitaalprindi tööd. Teiste hulgas saab näha August Künnapu, Maarit Murka, Tiit Pääsukese ja Rait Präätsi uusi teoseid ning valikut verinoorte EKA maalimagistrite töödest, mida on juhendanud Kristi Kongi ja Merike Estna.

Tallinna Kunstihoone juhi Taaniel Raudsepa sõnul oli konkurents sel aastal pretsedenditult tihe ning žürii tegi valiku lausa 230 kunstniku hulgast. “Näitus on eriline mitmes mõttes – esiteks on väljapanek kunstnikukeskne ning laseb igal tööl iseseisvalt särada,” kirjeldab Raudsepp näituse ülesehitust ja lisab, et esmakordselt esitletakse kevadnäituse töid n-ö messiformaadis. “Olen veendunud, et kunsti nautimine muudab meie elu olemuslikult rikkalikumaks ja õnnelikumaks. Seepärast soovime omalt poolt kaasa aidata kunsti omandamisele ja seeläbi ka kunstnike toetamisele,” avaldab Raudsepp. “Tuleb põnev näitus, tulge vaatama, tehke oma elu kaunimaks ning viige koju kunstiteos!”

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul valib kevadnäituse publik esmakordselt oma lemmiktöö. 5000 euro suuruse publikupreemia ühele autorile on välja pannud Eesti kunstikollektsionäärid ja -toetajad Riivo Anton, Aivar Berzin, Jaan Manitski, Tiit Pruuli ja Rain Tamm. Oma lemmiku poolt saab hääle anda alates 18. maist Kunstihoones ning kaasaegse kunsti NOAR.EU veebikeskkonnas .

18. kevadnäitus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ja Eesti Kunstnike Liidu 75. juubeliaastale. EKL juubeliaasta näitus „Juubelikevad 2018“ Tallinna Kunstihoones, Kunstihoone galeriis ja Tallinna Linnagaleriis on publikule avatud 17. juunini 2018.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: