Kevadnäitusel soovis osaleda rekordarv kunstnikke

"Valguse uurimine" (osa tööst) Autor/allikas: Kristi Kongi

26. aprillil avataval Eesti Kunstnike Liidu aastanäitusel osalemiseks avaldas sel aastal soovi rekordiliselt 263 Eesti kunstnikku. Žürii valis näitusele 115 autori tööd. Mahukas näitus haarab Kunstihoone, Tallinna Linnagalerii ja Kunstihoone Galerii.

Kevadnäitus 2019 hõlmab kõiki aktiivseid Eesti kunstnike põlvkondi, näha saab kunstiajaloost Tiit Pääsukest, Enn Põldroosi, Lembit Sarapuud, Toomas Vinti, Evi Tihemets-Viirest, Naima Neidret ja Leonhard Lapinit.

Nende kõrval astuvad üles just praegu ajalukku oma jõulist jälge jätvad Mihkel Ilus, Dénes Farkas, Jevgeni Zolotko, Anna Mari Liivrand, Laivi, Kadri Toom, Kris Lemsalu, Kristi Kongi ja Mirjam Hinn.

Oma teostega on kohal sellised Eesti kunsti tunnustatud tipud nagu Laurentsius, Kaido Ole, Marko Mäetamm, Alice Kask, Liina Siib, Terje ja Jüri Ojaver, Jaan Elken, Sirja-Liisa Eelma, Herkki-Erich Merila ning Peeter Laurits. Näha saab nii maali, skulptuuri, installatsiooni kui videot.

Peale kunstnike on esindatud kunstigaleriid Vaal, Temnikova ja Kasela, Fahle, Kogo, Positiiv ning Haus.

Žürii liikme Tamara Luugi sõnul oli valik sel aastal erakordselt raske. "Head kunsti tehakse Eestis igal aastal palju enam kui isegi kõiki meie galeriisid hõlmavale kevadnäitusele mahub. See, et kunstnikud tahavad näitusel osaleda ja näeme taas tulemas neid, kes vahepeal olid otsustanud kõrvale jääda, teeb aga heameelt. On põhjust loota, et ka kevadnäitus muutub aasta-aastalt üha põnevamaks ja rikkalikumaks nagu kogu Eesti kunst."

Publik saab ka tänavu valida lemmiku: 5000-eurose auhinna on välja pannud Eesti kunstikollektsionäärid ja toetajad Riivo Anton, Aivar Berzin, Jaan Manitski, Tiit Pruuli ning Rain Tamm. Hääletus toimub vaid kohapeal. Kõigi hääletanute vahel loositakse välja NOAR.eu kunstimüügikeskkonna 500eurone kinkekaart.

Kevadnäitus 2019 valmib koosEesti Kunstnike Liiduga ja on Tallinna Kunstihoones, Linnagaleriis ja Kunstihoone Galeriis avatud 27. aprillist 9. juunini.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: