Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Täna avati kunstnike liidu aastanäitus

{{1463130693000 | amCalendar}}
Foto: Ülo Josing/ERR

Reedel, 13. mail avatakse Tallinna Kunstihoones, Tallinna Kunstihoone galeriis ja Tallinna Linnagaleriis Eesti Kunstnike Liidu 16. aastanäitus 169 kunstniku töödega ja see toimub viiendat korda "Kevadnäituse" nime all. Esmakordselt liidu aastanäituste ajaloos ei teinud sel aastal näitusele esitatud tööde hulgast valikuid žürii, vaid näitusele pääsesid kõik tööd esitanud kunstnikud valikuga esitatud teostest.

Kunstnike liidu kevadnäitus on mitmekesisuse manifestatsioon, erinevate kunstniku-minade, vaimsete hoiakute ja visuaalsete käekirjade kokkusaamiskoht. Samas on kevadnäitus ka omamoodi kunstivõistlus, millel osalejad saavad üksteiselt mõõtu võtta. Kahtlemata on traditsiooniline kevadnäitus sillaks hulga kunstitegijate ja laiema kunsti- ning kultuurihuvilise publiku, aga samuti eri vanuses loojate vahel. Üle põlvkondade ulatuvad küsimused ja teoste-autorite vastastikused kõnetused on üks selle näituse põnevamatest tasanditest. Pretendeerimata kõikehõlmavale ülevaatele, esitab salongitüüpi kevadnäitus meeleoluka ja mitmekesise väljavõtte täna Eestis tehtavast kunstist. Väljapaneku raskust kannavad kolme vaalana maal, graafika ja skulptuur.

Kunstihoones saab näha loomingu läbi üksteisega suhestumas ka selliseid autoreid, kes kuraatori- või grupinäitusel ilmselt kunagi ei kohtuks. Kunstnikele endile pakub ühine väljapanek kindlasti sportlikku õlatunnet ja omamoodi võistlusmomenti, vaatajaile küllap midagi nii silmale kui südamele, lisaks jutu- ja mõtlemisainet, võimalusi süvaisiklikeks tõlgendusteks ja laiemate tähenduste otsimiseks.

Kunstihoone galeriis ja Linnagaleriis on Kevadnäituse osana teemanäitused. Kunstihoone galeriisse tegi valiku pealkirjaga "Naised omavahel" Tamara Luuk. Linnagaleriis on kevadnäituse raames harilikele igapäevastele ja märkamatutele nüanssidele keskenduv näitus "Tavalise eksootika", kuhu kutsus kunstnikud Anneli Porri.

Kevadnäitus jääb avatuks Tallinna Kunstihoones ja Kunstihoone galeriis 19. juunini, Tallinna Linnagaleriis 12. juunini.

Valikuga näituseteostest saab tutvuda ka kunstikeskkonnas NOAR.eu.

Toimetaja: Valner Valme/Jaanika Valk/Gerli Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: