Temnikova & Kasela galerii vastandab end traditsioonilisele kevadnäituse formaadile

28. veebruaril avati Temnikova & Kasela galeriis grupinäitus "Post Winter Mixtape", mis vastandub traditsioonilisele kevadnäituse formaadile.

Temnikova ja Kasela galerii esindatavad Jaanus Samma, Sigriid Viir ja Inga Meldere teosed astuvad dialoogi noorte kunstnike Anna Mari Liivranna, Ann Pajuvälja ja Helena Keskküla loominguga, vahendas "Aktuaalne kaamera". Näitusel osalevad kunstnikud tõlgendavad kõik omal moel unenäolisel viisil meid ümbritsevat reaalsust. Eestit Veneetsia kunstibiennaalil "Esimehe looga" esindanud Jaanus Samma värske teos jätkab arhiivi ja ajalooga tegelemist.

Temnikova ja Kasela galerii juhataja Lilian Hiob sõnas, et iga kunstnik läheneb sellele unenäolisusele omast küljest. "Siin on päris mitu kunstnikku, kes töötavad arhiiviga või ajalooga, aga nad ei ole seda kuivalt tõlgendanud, vaid pannud väga mängulisse vormi," selgitas ta ja lisas, et lisaks unenäolisusele on mängulisus see sõna, mis näitusel tihtipeale esile kerkib. "Just see rekononstrueerimine mingist infost, mida me teame, mingisse teise vormi."

Näitus "Post Winter Mixtape" jääb Temnikova & Kasela galeriis avatuks kuni 27. aprillini.  

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: