Galerii. Temnikova & Kasela galeriis avanes Fred Kotkase "Eesti pidu"

Temnikova & Kasela galeriis avati neljapäeval Fred Kotkase näitus "Eesti pidu". Näitusel esitatud maalid käsitlevad Eesti ühiskonnas esinevaid kontraste, mida kunstnik vaatleb läbi pidustusega seotud traditsioonide ja tavade. Avamisel esitas näitusest inspireeritud toiduinstallatsiooni Curated by Bakerman. Näitus jääb avatuks kuni 9. veebruarini.

"Ainestikule on lähenetud mitme nurga alt, näidates nii seda, milline on erinevatesse kihtidesse ja gruppidesse kuuluvate inimeste ettekujutus ühest õigest peost, kui ka seda, milliseks üks pidu kujuneda võib, kui asjaosaliste arvamused kipuvad lahku minema. Lisaks tähistamisele on kujutatud ka ettevalmistused, toibumised ning tunded, mis valitsevad siis, kui ei saagi pidutseda," on Kotkas oma isikunäituse kohta öelnud.

Fred Kotkas (sündinud 1986) on maalikunstnik ja illustraator, kes elab ja töötab hetkel Hiiumaal. Ta lõpetas 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide osakonna ning tema teosed kajastavad igapäevaelu nähtusi absurdses ja tragikoomilises võtmes. Kotkase varasemad isikunäitused on toimunud Temnikova & Kasela galeriis (2013) ja Hobusepea galeriis (2012).

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: