Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kunstnikud Kristi Kongi ja Kasper Bosmans äratasid näitusega ellu KUMU sisehoovi

Kahe kunstniku dialoogis valminud installatiivne näitus "Kristi Kongi dialoogis Kasper Bosmansiga. Alkeemikud, kunstnikud, puhastajad ja teised" on kohaspetsiifiline ning inspireeritud muuseumist endast.

Kristi Kongi on asetanud värvilistele postamentidele kunstipubliku eest pikka aega varjul olnud skulptuurid, millest mitmed on ka aegade jooksul kannatada saanud, vahendas "Aktuaalne kaamera". Peegeldused pleksiklaasil aitavad publikul vaadelda iseennast, seda paika ja neid teoseid kui tervikut.

Kasper Bosmans on taaskasutanud Niguliste kirikus Bernt Notke "Surmatantsu" kaitsnud vitriini. Tema põrandamaalingud on inspireeritud Rode altari naispühakute atribuutidest "On harv juhus, kui selline monumentaalne asi oma funktsiooni kaotab," sõnas kunstnik ja selgitas, et minema viskamise või ümber töötlemise asemel otsustad nad seda hoopis kunstiteosena taaskasutada. "Väga loomulik on seda just KUMU-s näidata, sest see on seotud kohaliku ajalooga."

Näitus "Kristi Kongi dialoogis Kasper Bosmansiga. Alkeemikud, kunstnikud, puhastajad ja teised" jääb avatuks 16. septembrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: