Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnu linnavalitsus kaalub Uue Kunsti Muuseumile pinna leidmiseks uue kunstihoone ehitust

Foto: ERR/kuvatõmmis

Pärnu Uue Kunsti Muuseum peab oma senisest asukohast, Esplanaadi 10, kahe kuu pärast välja kolima. Pärnu linnavalitsus on alustanud muuseumile ajutise pinna otsimist ja kaalub ka uue kunstihoone ehitust.

Novira Capital oleks nõus Esplanaadi 10 hoone 1,4 miljoni euro eest muuseumile müüma. Uue Kunsti Muuseumil aga sellist summat ei ole Toetust on küsitud nii kultuuriministeeriumilt kui Pärnu linnalt. Riik raha ei leidnud.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius oli täna hõivatud, kuid edastas linna seisukoha kirja teel, kus ütles, et linn ei ole planeerinud eelarvesse ega tegevuskavadesse eramuuseumile kinnisvara soetamist ja ehitustegevuse kulusid, kokku ligi 4 miljoni eurot. Jätkatakse eelmise koalitsiooni kokkulepet, et toetatakse vaid ühte UKM kinnisvaraprojekti, milleks on Läänemere Kunstisadam.

Linnapea on välja käinud mõtte, et juba paari aasta pärast võiks Pärnu kesklinnas, bussijaama kõrval kõrguda täiesti uus kunstihoone, kus on kaasaegsed näituseruumid ka uue kunsti muuseumile. Praegu saab Uue Kunsti Muuseumis vaadata Eesti maalikunstnike aastanäitust, kus üleval 100 kunstniku looming.

"Ma arvan, et tänane näitus on eelvoor juunis toimuvale 25. Mehe ja Naise näitusele, Nii palju häid aktimaale ei ole meil veel kunagi maalikunstnike aastanäitusel olnud, nii et Eestiga ei ole mitte mingisugust muret," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Uue Kunsti Muuseumi juht Mark Soosaar.

Paraku on tegemist tõenäoliselt viimase näitusega nendes ruumides.

"Kui see jääb viimaseks, siis kas sellel vabariigil üldse mõtet oligi, kui hakatakse muuseumi sulgema. Tegelikult see on enamat kui väike muuseum, see on nagu kultuurikeskus, mis on Pärnu vaimne süda," ütles Uue Kunsti Muuseumi nõukogu liige Jaan Elken.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: