Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi juhina jätkab tööd Kai Lobjakas ({{commentsTotal}})

Kai Lobjakas
Kai Lobjakas

Kultuuriministeeriumi konkursikomisjon valis Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktoriks tagasi Kai Lobjakase. Ta jätkab muuseumi juhtimist ka järgneval viie aastal. 

"Kai Lobjakas on muuseumijuhina teinud väga head tööd. Muuseumil on suurepärane näituste programm, mille üheks eredamaks näiteks on eelmisel aastal avatud uus püsiekspositsioon "Kogutud teosed". Kestab intensiivne kogude digiteerimine, muuseumikogud on saanud paremad hoiutingimused ja muuseumiruum vastab tänapäeva ootustele.

Komisjoni hinnangul väärivad Kai Lobjakase plaanid muuseumikeskkonna edasisel arendamisel, rahvusvahelise koostöö aktiviseerimisel ning kogude nähtavaks tegemisel võimalust,"  ütles konkursikomisjoni esimees, Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits.

"Olen uhke toimiva näituseprogrammi ja ka selle üle, et meie näitused on jõudnud mitmele poole Eestisse, aga ka näiteks Red Doti disainimuuseumisse Saksamaal. Valminud on uus Eesti tarbekunsti püsinäitus, avasime just muuseumipoe ja uuenenud on külastusala. Kõige sellega ja selle pinnalt on võimalik institutsiooni edasi arendada," kommenteeris seni tehtut Kai Lobjakas.

"Ootused muuseumile muutuvad ajas pidevalt ning on sageli suuremad kui võimalused. Samas on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumil rohkelt potentsiaali, mis on veel realiseerimata ja mul on väga hea meel selle nimel töötada, et muuseum areneks terviklikumaks, jäädes samas kaasaegseks ja rahvusvaheliselt kõnetavaks," sõnas Lobjakas.

Kai Lobjakas alustas Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis kuraatorina tööd 2002. aastal. Muuseumi juhina on ta töötanud viimased viis aastat.

Eesti Tarbekunsti ja Disainimuuseumi kollektsioonis on ligi 17 000 museaali. See on kõige väärtuslikum ja suurem Eesti professionaalse tarbekunsti ja disaini kogu. Alates 2004. aastast tegutseb muuseum iseseisva riigimuuseumina Kultuuriministeeriumi haldusalas. Muuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 17.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: