Pärnu linn ei osta Uue Kunsti Muuseumi ruume

Pärnu uue kunsti muuseum
Pärnu uue kunsti muuseum Autor/allikas: Pressimaterjalid

Pärnu linnavolikogu ei nõustunud ettepanekutega osta Pärnu uue kunsti muuseumi tegevuse jätkamiseks osa Esplanaadi 10 hoonest, koalitsiooni hinnangul oleks see maksumaksjate raha raiskamine.

Mai keskel tegi sihtasutus Uue Kunsti Muuseum linnavolikogule ja linnavalitsusele ettepaneku täiendada Pärnu selle aasta lisaeelarvet nii, et linn ostab eraomanikult poole miljoni euro eest muuseumi kasutuses olevad Esplanaadi 10 ruumid.

Ettepanekut asusid toetama volikogu liikmed Kalev Kaljuste ja Toomas Kivimägi, kes rõhutasid, et hooneosa ostetaks linnale, mitte sihtasutusele. Võimuliit leidis, et uue kunsti muuseumi eestvedaja Mark Soosaare ettevõtmistele kaasa aitamiseks peaks olema rahaline piir. Esplanaadi 10 hoone on halvas tehnilises seisukorras ja pärast ruumide ostmist tuleks neid remontima hakata.

2017. aasta lõpus sõlmisid valimisliit Pärnu Ühendab, Keskerakond ning Isamaa ja Res Publica Liit koalitsioonilepingu, milles lubatakse toetada Läänemere kunstisadama väljaarendamist. Pärnu eelarvestrateegias on selleks reserveeritud 300 000 eurot.

"Kõik arengudokumendid on seni suunatud Läänemere kunstisadama toetamisele, aga kui muuseumi jaoks on olulisem Esplanaadi 10, oleme valmis kasutama sama rahasummat Uue Kunsti Muuseumi ruumiprobleemide lahendamiseks," ütles koalitsiooninõukogu esimees ja Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Kosenkraniuse sõnul tuleks Uue Kunsti Muuseumil otsustada, mida ta on suuteline 300 000 euro eest tegema, mitte üritada saada nii ruumide ostmiseks kui kunstisadama ehitamiseks summasid, millest asjade lõpuni viimiseks ei piisa. Pärnu kunstielu elavdamiseks on linnal kavas ehitada kesklinna kunstihoone, mida kasutaksid kõik näituste korraldajad.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: