Eesti uue ulmefilmi autor: 21. sajandil pole suuri produktsioone enam vaja

Eestis elav hispaanlasest režissöör ning Balti Filmi- ja Meediakooli õppejõud Miguel Llanso, kes parasjagu filmi "Jeesus näitab sulle teed kiirteele" Eesti osa üles võtab ei pea 21. sajandil suuri filmide puhul suuri produktsioone enam vajalikuks.

Valmiv film on Eesti, Hispaania ja Etioopia koostöö. Miguel Llanso on omanäoline autor. Tema filmitegemise meetodit iseloomustab eelkõige leidlikkus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ta teeb madalaeelarvelisi filme minimaalset võttemeeskonnaga, filmides vaid olemasolevates kohtades. Reedesed võtted toimusid Hundipea sadamas vanas jäämurdjas "Tarmo", sest stseeni jaoks oli vaja 60-ndate hõngulist tuba.

"Väikesed meeskonnad on väga lähedased ning see soodustab suuremat leidlikkust ja paindlikkust. Nii saab spontaanselt stsenaariumi muuta ja kiiresti võttekohti vahetada. Ma usun, et 21. sajandil ei ole enam vaja suuri produktsioone. Me saame jäljendada juba loodud teoseid ning segada elemente Tarkovskist ja Youtube'i videost," lausus Llanso.

Youtube'i videost on aga asi kaugel, sest film võetakse üles filmilindile.

Valmivat filmi nimetas ta James Bondi ja Matrixi stiilis alternatiivne ulmefilmiks, mille sündmustik toimub Etioopias, Eestis, Hispaanias ja Lätis.

Kõik Miguel Llanso seni tehtud filmid käsitlevad omal moel globaliseerumist.

"Ma kasutan erinevaid globaliseeriumisega seotud sümboleid ja segan neid omavahel. Nii moodustuvad uued tähendused, mis on kord sürreaalsed ja kord jälle koomilised," lisas ta veel.

"Jeesus näitab sulle teed kiirteele" jõuab Eesti kinodesse 2019. aasta sügisel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: