Disainiöö toob Tallinna rahvusvahelised linnakeskkonna eksperdid ({{commentsTotal}})

Disainiöö 2018
Disainiöö 2018 Autor/allikas: Pressimaterjalid

Disainiöö tähelepanu on suunatud sel aastal arhitektide ja urbanistide tegevusvaldkonnale ning festivali läbivaks teemaks on inimsõbralik linnakeskkond. Festivali üheks tähtsündmuseks on 13. septembril Eesti Kunstiakadeemias toimuv konverents "Inimlikud linnad", kus esinevad rahvusvahelised eksperdid mitmetest riikidest, sealhulgas Kanadast, Belgiast, Suurbritanniast, Austraaliast ja Eestist.

"Traditsioonilised linnad selgepiirilise keskuse ja äärelinnadega on kadumas. Selle asemele on tulnud keerulisemad, võrgustikku meenutava struktuuriga keskkonnad. Mitmed uuringud näitavad, et inimesed otsivad aktiivselt võimalusi oma elukeskkonna parendamiseks ning just disainil on võime elustandardeid parandada, muutes elukeskkonna jätkusuutlikuks ja inimsõbralikuks," avasid teemat "Human Cities" projekti Euroopa eestvedajad Josyane Franc ja Olivier Peyricot.

 Tulevikuvisioone jagavad Mark Kingwell (Kanada), Liam Young (UK), Chantal Vanoeteren (Belgia), Kate Rhodes (Austraalia), Veronika Valk-Siska (Eesti). Lisaks esinevad kõik "Human Cities" neljaaastases Euroopa projektis osalenud linnade esindajad, jagades kogemusi  oma linnades läbiviidud eksperimentidest ja pilootprojektidest.

10. kuni 16. septembrini toimuv XIII Disainiöö haarab enda alla mitmed olulised paigad Tallinna linnaruumis, näiteks ajaloolises Balti jaama ootepaviljonis, Viru Keskuses, Telliskivis, Solaris keskuses, Alexela kontserdimajas ja mitmel pool mujalgi. Enamik Disainiöö üritusi on tasuta.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: