Galerii: 13. Disainiöö sai avapaugu

Järjekorras juba XIII Disainiöö sai eile avapaugu. Terve nädal on Tallinn täis disainimelu ja põnevaid üritusi, neist enamik külastajatele tasuta. Sel aastal on festivali keskne teema "Inimlikud linnad" ning Disainiöö programmi mahub üle saja erineva ürituse.

Festivali avapäeva üheks oluliseks sündmuseks oli Eesti Disainiauhinnad 2018 nominentide näituse avamine Viru keskuses. Näitusel on väljas tootedisainiauhinna BRUNO, graafilise- ja veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri preemia SÄSI nominentide tööd. Näitus jääb avatuks 23. septembrini.

Eile avati ka ajaloolise  Balti  jaama  ootepaviljoni näitused. Disainiöö raames on sinna koondatud ligi  kümme  näitust  meilt  ja  mujalt.  Linnateemad  avavad  nii  suurtele  kui  väikestele  külastajatele  "Inimlikud  Linnad"  näitus,  Aalto  Exit arhitektuurikooli  näitus,  iF  Design  talendiauhinna  näitus,  "Õhus  on  Kalamaja"  raamatul  põhinev  Kalamaja  kogukonna  näitus  ning  laste  joonistuste  näitus  nende  ideaalsest  linnast.  Näitamisele  tuleb  ka  Haapsalu  graafilise  disaini  festivali näitus  "Dialoog".  Külastajad  saavad  näha  Human  Cities  projekti  raames  valminud lõõgastuskapslit  HÄLO.  Lastele  on  Balti  jaamas  loodud  ala,  kus  nad  saava oma  linna  ehitada.

Arhitektuurihuvilised said aga koos Jaak Juskega avastada vana tselluloositehase ala Tallinnas Sossi mäel, mis muutub juba aasta pärast moodsaks ärikvartaliks Fahle Park.

10.-16. septembrini toimuva XIII Disainiöö sündmustega saab end kursis hoida Disainiöö veebilehel www.tallinndesignfestival.com.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: