Disainiööl on tänavu eraldi fookuses puuetega inimestele ja lastele mõeldud disain

Disainiöö festival katab kogu Tallinna, pakkudes senisest enam arhitektuuri ja urbanistikaga seotud temaatikat. Tänavuse festivali teema on "Inimlikud linnad", mis juhib tähelepanu sellele, kuidas me kõik osaleme oma linnaruumi kujundamisel ning mil moel disain saab muuta elu mugavamaks ja kergemaks.

Eraldi teema on puuetega inimestele mõeldud disain, mis teeb elu kergemaks kõigil – näiteks iseavanevad uksed ja liftid, mis algselt loodi just liikumispuudega inimestele.

Disainiöö tavaks on saanud eriliste paikade avamine külastajatele. Sel aastal pääseb tuuril "Suletud uks" Mereakadeemiasse, kuhu on loodud valguse ja disaini abil eriline atmosfäär. Uutest suundadest rääkidest toob Disainiöö korraldaja Ilona Gurjanova välja suurenenud tähelepanu lastedisaini vastu.

"Ma olen märganud, et rohkem on tulnud sisse lasteteema ja mõeldud on ka loomade peale; noored emad näevad vajadust parandada neile mõeldud tooteid. See on kena tendents ja ootan rohkem tarku tooteid, et traditsioonilisele disainile lisanduks mingi uue tehnoloogia väärtus, mis teeks toote veel mugavamaks ja lihtsamini kasutatavaks," märkis Gurjanova "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: