Raivo E. Tamm: minu parimad tööd on olnud just Roman Baskini lavastustes

Raivo E. Tamm alustas oma näitlejakarjääri just Roman Baskini käe all Vanalinnastuudios. Mehe sõnul on tema säravaimad tööd olnud Baskini lavastused.

Tamm rääkis ETV saates "Ringvaade", et tema esimene täispikk lavastus sündis just Baskini käe all. Kui nüüd tagasi vaadata, olid lavastaja tükid tema jaoks parimad. "Ma eeskätt sain kõige paremad tööd just Roman Baskini lavastustes," lausus Tamm.

Tamme sõnul tundis Roman Baskinis ära nii tema ema Ita Everi kui ka isa Eino Baskini. "Näitlejana on see sära Ita Everi sära. Ta oli päikesepoiss ka elus, kui ta naeratas oli terve maailm naeru täis," rääkis Tamm

Lavastajana lõi temas välja aga isa Eino Baskin. "Proovid läksid kohati päris käredaks. Ma arvan, et igal asjal on põhjus, ta muutus kärsituks ja ei jõudnud ära oodata, millal näitlejad järele jõuavad selleni, mida tema taha," rääkis Tamm.

Baskini surm oli Tamme sõnul ootamatu. "See on väga raske, loomulikult. Just see, et eriti inimene, kes tegeleb loominguga ja sellise loominguga, kus ta annab iseennast kogu aeg, siis tahaks, et ta teeks seda minu elu lõpuni, mitte oma elu lõpuni," rääkis Tamm.

Kuigi oli teada, et Roman Baskin võitles vähiga, oli Tammel tunne, et tema tervis on paranenud. "Paraku on paljude selle haiguse inimestega nii olnud, et tundub, et nad ikkagi paranevad, aga tegelikkus on hoopis teine. See haigus keerab vinte igatpidi, kuhu need sõrad välja jõuavad lõpuks," ütles Tamm.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: