Rain Tolk Roman Baskinist: paljudel noorematel pole sellist kirge

Eile õhtul suri 63-aastasena pärast rasket haigust näitleja ja lavastaja Roman Baskin. Meest meenutasid tema sõbrad ja kolleegid Ain Lutsepp ning Rain Tolk.

Lutsepp rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et töö Baskiniga sujus tema jaoks alati loomulikult. "Ühel hetkel ilmub üks materjal lihtsalt lauale, me hakkame seda lugema ja me loeme ja siis kuuleme, kuulame ja kuulatame, püüame tunnetada lugedes seda ja saame aru, et me saame seda teha. Nii me enamik asju tegime, sest see usalduslik tekstitunnetus, sündmusetunnetus, tekstis ja näidendis, see oli kuidagi loomulik, et me ei pidanud üksteisele sellest aru andma, aga see toimis iseenesest, sest sa tajusid teda, tajusid iga tema liikumist, ja ma loodan, et tema tajus ka mind," rääkis Lutsepp.

Rain Tolgi sõnul oli Baskinil haruldane võime olla mitmes kohas korraga. "Roman tuli mulle iga päev, kui me tegime filmi "Minu näoga onu" autoga järele, kui ta ei olnud kusagil oma etendusi tegemas. Tal oli haruldane võime olla mitmes kohas korraga. Ta tuli mulle vastu ja tal oli alati mingeid uusi säravaid mõtteid, mida jagada, ta kunagi ei korranud ennast, ta oli kõigega kursis. Minust palju nooremad ei viitsi sellist kirge omada," ütles Tolk.  

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: