Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata uuesti: "Autoportree" Tanel Veenrega

ETV uue saate "Autoportree" avasaade oli tuntud ehtekunstnikust Tanel Veenrest, kes lubas eksklusiivselt saate tegijad oma koju ning ateljesse. Tanel rääkis oma elust ja avas oma loomingu tagamaid ning teemasid.

Alates 22. septembrist on laupäeviti kell 20 ETV eetris uus saatesari "Autoportree". "Autoportree" annab võimaluse jälgida eesti kultuuri tipptegijate toimetusi, avada neid läbi igapäevaste toimetuste ning pooleliolevate tööde.

Järgmistes saadetes avanevad meie ees lavastaja-koreograaf Teet Kask, helilooja Jüri Reinvere, kunstnik Kaido Ole, tõlkija ja luuletaja Adam Cullen ning sisearhitekt, professor Hannes Praks.

"Autoportree" toimetajad on Katrin Viirpalu ja Janet Õunapuu, režissöör Ülle Õun ning produtsent Silja Kala. Saade valmib koostöös kultuurkapitaliga.

Kultuurkapitali toetused mängivad Eesti kunstielus suurt rolli panustades valdkonda aastas keskmiselt kaks miljonit eurot. Aastate jooksul kultuurkapital toetanud mitme Veenre isikunäituste korraldamist nii Eesti kui ka välismaal - Ameerika Ühendriikides, Hollandis, Rootsis, Hispaanias jm, tema trükiste ja raamatute koostamist ning tema ehete autoriõiguste omandamist Eesti rarbekunsti- ja disainimuuseumile. "Nii nagu põllumeestelt ootame sügiseti saaki, ootame ka kunstnikelt, kirjanikelt ja sportlastelt "saaki", oleme selle näljas. Samuti nagu põllumehi, peame toetama ka loojaid ja meile kõigile elamuste pakkujaid," ütles kultuurkapitali juhataja Kertu Saks.

Autoportree on eetris laupäeviti kell 20 ETV-s, kordus pühapäeva lõunal ETV2-s.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: