Vaata uuesti: "Autoportree" Jüri Reinverega

Seekordse kultuurisaate "Autoportree" fookuses oli helilooja, luuletaja ja esseist Jüri Reinvere, kes maalis endast ekraanil värvika ja heliseva pildi.

Kultuurkapital, kellega koostöös saade on valmis, on Jüri Reinverele andnud 2010. aasta kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia teose "Eesti reekviem" eest ja sel aastal eesti kaasaegse muusika rikastamise eest teosega "...ja väsimus õnnest nad tantsima viis".

Reinvere elab ja töötab Saksamaal Frankfurtis. Eesti tolmu pühkis ta jalgelt 18aastasena ja läks Varssavisse õppima. Tema kaks ooperit, "Puhastus" ja "Peer Gynt" ei ole inimesi külmaks jätnud. Reinvere sõnul on juhustel elus palju tähtsam roll kui see, mida me arvame. "Oluline on, et sa ei plaani oma elu nagu mingit väljatöötatud stsenaariumi, vaid lased sel end lihtsalt kanda," ütleb helilooja.

Oma õpetajateks peab Reinvere Käbi Lareteid ja Ingmar Bergmani, kes rääkis, kuidas peab üldse üks inimene kunstnik olema. 

Toimetaja Katrin Viirpalu, režissöör Ülle Õun, produtsent Silja Kala.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: