Vaata uuesti: "Autoportree" peakangelane oli koreograaf Teet Kask

Kultuurisaates "Autoportree", mis sünnib koostöös kultuurkapitaliga, maalis seekord endast pildi tunnustatud koreograaf Teet Kask.

Omal ajal juhuse tahtel balletikooli sattunud Kask tutvustas oma tööd ja kuidas ta loodusest inspiratsiooni ammutab. Samuti rääkis ta, miks lavastas balleti "Keres", malegeenius Paul Keresest, mis hiljuti Estonias esietendus ja palju positiivset vastukaja sai.

Teet Kask ise on väitnud, et tema jaoks on tants kommunikatsiooni vahend maailmaga, sõnumit väljendamine kehakeeles ja lisas, et tahab just tantsu kaudu jutustada eestlaste lugu, tuua lavale see, millest me koosneme. Ja Keres on meie lugu.

Näitekunst on üks kultuurkapitali kaheksast valdkonnast ja aastas rahastatakse erinevate etenduskunstide loomingut ligi 1,7 miljoni euroga. Ka tantsukunst on Eestis läbi aegade olnud väga väärtustatud.

Kultuurkapitali näitekunsti valdkonna toetused aitavad kaasa Eesti professionaalse teatrimaastiku arendamisele, jäädvustamisele ja säilitamisele. Toetatakse loomingulisi projekte ja lavastusi, samuti teatri- ja tantsufestivalide korraldamist; teatri- ja tantsukunsti professionaalide ja tudengite enesetäiendust ja õpinguid välismaal.

Kultuurkapital on aastate jooksul õla alla pannud ka mitme Teet Kase tantsuetenduse valmimisele ning toetanud tema õpinguid ja enesetäiendust Londoni linnaülikooli Laban keskuses.

Järgmised "Autoportree" saated tutvustavad säravaid tippe veel nii helikunsti, draama, arhitektuuri, spordi, kirjanduse, rahvakultuuri, filmi kui tõlkimise vallast.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: