Koreograaf Liis Vares: tants ei nõua niivõrd palju mõistmist

Tantsulavastus "Hingake! Ärge hingake!" toob kokku inimesed, kes liiguvad igapäevaelus erinevaid radu. Pensionär Paša ja koreograaf Liis Vares räägivad kehakeeles teemadel, millest tavakeeles on keeruline kõnelda.

Liis Vares tegeleb tantsukeele ja kehade liikumise uurimisega juba ligi 7 aastat, alates õpingutest Viljandi Kultuuriakadeemias, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Mulle tundub, et tants kui keel on olnud varjus või alahinnatud," sõnas ta ja tõi välja, et tegelikult ei nõua tants niivõrd palju mõistmist. "Kui keeles on paljudel sõnadel omad kindlad tähendused, mis jäävad meile sageli ette, siis tantsus on võimalik kehadel suhelda ilma selliste piiranguteta:"

Koos Liis Varesega on laval vabakutseline kunstnik ja pensionär, tserebraalparalüüsi diagnoosiga Pavel ehk "Paša" Semjonov. Paša ütleb, et tema jaoks on kaheaastane koostöö ja lavastus Liis Varesega väga eriline kogemus, mis õpetab muuhulgas paremini tundma ka iseennast. "Asi on selles, et ma pole siin lihtsalt kui inimene, vaid olen dialoogis teise tantsijaga, pean tunnetama lavalist õhustikku ja elu, aga mitte ainult."

Lavastust "Hingake! Ärge hingake!" mängitakse oktoobris ja novembris Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi loomelinnakus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: