Kultuuriministeeriumi asekantsleriks saab Vabamu juht Merilin Piipuu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Merilin Piipuu
Merilin Piipuu

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleriks saab praegune vabaduse muuseumi Vabamu juht Merilin Piipuu, kes asub tööle 2019. aasta jaanuaris.

Kultuuriväärtuste asekantsler juhib kultuuriväärtuste valdkonda, korraldab tööd muuseumide, muinsuskaitse, raamatukogunduse ja rahvakultuuri vallas ning vastutab strateegiliste dokumentide ja õigusaktide koostamise eest. Asekantsleri tööülesannete hulka kuulub ka muinsuskaitseameti töö koordineerimine.

"Merilin Piipuu on oma valdkonna eest seisev ja selle arendamisse südamega panustav silmapaistev professionaal, kes on näidanud end julge ning ideederikka juhina. Tema akadeemiline taust ning kogemustepagas erasektorist ja vabakonnast toob kindlasti uusi ideid ja vaatenurki kultuuriväärtuste valdkonna edasisse arendamisse," kinnitas kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits.

"Usun, et Eesti vajab mõtteviisi, mis rõhutab igaühe võimalust ja vastutust kultuuri hoidmisel," ütles Piipuu ise. "Kultuur ei ole ainult riigi asi, kultuur on meie kõigi asi."

Piipuu on õppinud sotsioloogiat ja politoloogiat Ühendkuningriigis Essexi ülikoolis. Tartu Ülikoolis etnoloogia osakonnas magistrikraadi omandades on ta puutunud kokku nii mälu-uuringute kui ka kaasaegsete kultuuriprotsesside analüüsimisega. Viimased neli aastat on ta juhtinud Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu arendusi, mille käigus avas muuseum KGB vangikongid, uue püsinäituse "Vabadusel ei ole piire" ja rahvusvahelise rändnäituse "Masters of our own homes: Estonia at 100".

Varem on ta juhtinud mitmeid kodanikuühendusi ja asutanud rakenduslike kultuuriuuringutega tegeleva Rakendusliku Antropoloogia Keskuse. 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: