Tõnis Saadoja avab isikunäituse "Saabumine paberist linna"

"Saabumine paberist linna" Autor/allikas: Tõnis Saadoja

Tõnis Saadoja avad kolmapäeval Hobusepea galeriis isiknäituse "Saabumine paberist linna".

""Saabumine paberist linna" tähistab peatust improviseeritud teekonnal fotograafia ja maali vahelistel aladel. Fotograafilisel kujutisel põhinev motiiv laieneb maalitud fragmentidesse, kus ruum on kirjeldatav pigem tingliku kui konkreetsena. Paberist linn on reservaat harmooniatele, mida hoiavad koos mälupildid, arhitektuursed motiivid ja maalilised sümpaatiad," kirjeldas autor näitust.

Näitusel jätkab Tõnis Saadoja maali ja fotokujutise vahelist analüüsi liikumisel illusoorse pildiruumi sees. Näitust võib käsitleda jätkuna tema eelmisele, käesoleva aasta alguses Tallinna kunstihoone galeriis toimunud isiknäitusele "Studio".

Saadoja esimene olulisem isiknäitus "Mainstream" toimus 2006. aastal Hobusepea galeriis. Pöördeliseks tema loomingus on peetud 2012. aastal valminud laemaali Teater NO99-le, millele järgnesid suurejoonelised näitused "Arhitektuurifoto väikese poisiga" Kreenholmi villas Närvas (2014), "Etüüdid klaverile ja lõuendile" Tartu kunstimuuseumis (2015) ja Hobusepea galeriis (2016). Tõnis Saadoja loomingut on tunnustatud Konrad Mägi medali ja preemiaga (2015), Kristjan Raua nimelise kunsti aastapreemiaga (2013), kolmel korral Eesti Kultuurkapitali aastapreemiaga (2012, 2008, 2006). 2011. aastal oli ta üks Köler Prize'i nominentidest. Käesoleval aastal valiti Tõnis Saadoja osalema maineka Wiels'i kunstikeskuse residentuuriprogrammis Brüsselis.

Näitus Hobusepea galeriis jääb avatuks 17. detsembrini 2018.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: