Poliitikapidu | Indrek Saar: rahvusvahelise kogemuseta pole meie kultuuri arenemine võimalik

19. jaanuaril toimus Kanuti Gildi SAALis "Poliitikapidu", kus küsiti, kas kultuuripoliitikaga saab võita valimisi. Teises vestlusringis "Kohalik/riiklik/rahvusvaheline", mida modereeris kunstitöötaja Maarin Mürk, kohtusid Ülo Pikkov Eesti 200'st, Toivo Tasa Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, Andra Veidemann Keskerakonnast, Indrek Saar Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ja Olev-Andres Tinn erakonnast Eestimaa Rohelised. Lühirepliikidega astusid üles arhitekt Ivan Sergejev ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja Maria Arusoo.

"Me kõik saame aru, et see raha, mis EV100 ja eesistumise raames kultuuri suunati, oli ühekordne ja teatava pohmelli oht selles kõiges on, sest tekib tunne, et midagi läheb raisku," sõnas Indrek Saar ja kinnitas, et selle küsimusega tuleb kindlasti tegeleda. "On loomulik, et kui me tahame oma rahvuskultuuri hoida, siis ilma selle arenguta, mida pakub rahvusvaheline kogemus, ei ole see lihtsalt võimalik, sest noorem põlvkond muidu lihtsalt ei huvitu sellest."

Vestlusringis otsiti vastuseid küsimustele: Kes ei tahaks rohkem Arvo Pärte, aga kust nad tulevad? Kui pikas perspektiivis mõõta kultuurinvesteeringute tasuvust? Millises tasakaalus on ja/või peaksid olema Eesti kultuuris arengus kohalik, riiklik ja rahvusvaheline mõõde? Kuidas võiksid kultuuripoliitikat suunata kohalikud omavalitsused? Mis on Eesti kultuuris eestilikku ja millised on eestilikkuse kõrval muud riiklikud huvid kultuuri suhtes? Kas rahvusvaheline tähendab lihtsalt kümme korda kuulsam või veel midagi? Mille järgi otsustada kultuurinähtuste sordiaretuslik eeliskastmine? Kuidas kultuuris kestlikult kahaneda? Kuidas lasta kultuuriinstitutsioonidel surra?

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: