DocPointi kavas on mitmeid uusi Eesti filme

Foto: Eesti Filmi andmebaas

Kolmapäeval algava dokumentaalfilmide festivali DocPoint kavas on mitmeid uusi Eesti filme. Teemadeks surm, alkoholism Eesti maapiirkondades ning elu võimalikkusest väljaspool kapitalismi.

Festivali avafilm on Marko Raadi "Matusepäevikud", mis räägib Matustest läbi kolme vaimuliku silmade. Festivali programmi koostaja Kaarel Kuurmaa sõnul räägivad paljud head filmid publiku jaoks ebamugavatel teemadel ja nii võib öelda ka Raadi filmi kohta, mille keskmes on surm, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Millest me ei ole harjunud väga lahtiste kaartidega rääkima ja millesse suhe meie kultuuris on väga habras ja need kombed on muutumas, kuidas inimesed üldse suhtuvad surma ja matustesse," kirjeldas Kuurmaa filmi, mille tegevus toimub Eesti kogukonnas Torontos.

Meelis Muhu ja Minna Hindi "Jagada või mitte jagada" toob meieni loo Hollandist pärit Markist, kes loobus edukast tennisetreeneri karjäärist Londonis, selleks et luua Eestis väljaspool kapitalismi toimiv utoopiline kogukond.

"Ma arvan, et Mark eksperimenteeris iseendaga ja nende inimestega, kes tema ümber olid, et jõuda selle mudelini, kuidas elada ilma rahata, kuidas hakkama saada niimoodi, et sul ei ole taskus ega pangakontol raha, aga samal ajal oleks sul kõht täis, riided seljas, katus peakohal," selgitas Muhu.

Kuurmaa sõnul räägivad Meelis Muhu ja Minna Hindi filmid idealismist ja idealismi põrkumisest reaalsusega. "Selliseid utoopilisi ideid levitavaid ideid on Eestis nähtud enne nii majanduspoolel kui ka nüüd aina rohkem sellistes vaimsetes sfäärides. Eks ta sellisest vaimset ja majanduslikku poolt puudutavast idealistist on," selgitas ta.

Kokku näidatakse DocPointil nelja Eesti lühidokumentaali ning kolme täispikka filmi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: