Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäeval on fookuses ajalugu, kollektsioonid ja naised kunstis

17. novembril 1919 asutatud Tallinna Eesti Muuseumist välja kasvanud
Eesti Kunstimuuseum tähistab 2019. aastal 100. sünnipäeva. Juubeliaasta näituseprogramm keskendub ajaloole, kollektsioonidele ja naistele kunstis.

Eesti Kunstimuuseum organisatsioon, mis ühendab viit eriilmelist kunstimuuseumi: Kadrioru kunstimuuseum,  Adamson-Ericu muuseum, Niguliste muuseum, Mikkeli muuseum ja Kumu kunstimuuseum.

Eesti Kunstimuuseum soovib saja aasta jooksul kogutud kunstiteoseid esitada tänapäeva vaataja pilgu ja kunstikogemuse kaudu, ühendades mineviku ja kaasaja ning luues dialooge eri aegadest pärit kunstiteoste vahel. Samuti juhitakse tähelepanu asjaolule, kui palju on aegade jooksul tegutsenud suurepäraseid naiskunstnikke. Eesti Kunstimuuseum jätkab rahvusvahelise koostöö ja suhete arendamisega erinevate maailma muuseumidega. Mitmel näitusel on eksponeeritud teoseid välismuuseumide kogudest – alates 19. sajandist kuni 21. sajandi kunstini. Väljaspool Eestit
tutvustab Eesti Kunstimuuseum oma kogusid Soomes ja Jaapanis.

Juubelinäituste hulgas on "Alguses olid … Köler ja Weizenberg" (avatud 07.12.2018–26.05.2019), "Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik" (avatud 05.07.–10.11.2019) ja "Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis" (avatud 06.12.2019 – märts 2020).

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: