Tristan Priimägi filmisoovitused: kapten Marvel, Prantsuse geidraama ja Eesti köögidokk

"Terevisiooni" otsestuudios oli külas Tristan Priimägi, kes andis oma tavapärased kolm filmisoovitust. Sel korral olid valikus superkangelasfilm "Kapten Marvel", Prantsuse geidraama "Naudi, armasta ja jookse kiiresti" ja Eesti dokumentaalfilm "Köögis".

"Kapten Marvel" / "Captain Marvel" (rež Anna Boden, Ryan Fleck)

Kaader filmist "Kapten Marvel". Autor: CAP/MFS/SCANPIX

Priimägi märkis, et "Kapten Marvel" on superkangelase film nagu iga teine. "Teeb hästi korralikult oma töö ära, on meelelahutuslik." Ta lisas, et huvitavam on filmist enesest hoopis ehk see, mis on lahvatanud kaadri taga.

"See fakt, et teemaks on tulnud naispeategelane, kes on öelnud avalikult välja, et tema ei taha, et kõik kirjutav filmipress oleks valge keskealine meesterahvas, on väänatud seal blogosfääris kuidagi selliseks, et valged keskealised mehed ei ole kinno teretulnud," tõi Priimägi välja.

"Kui siin enne koalitsiooni moodustamist räägitakse punastest joontest, siis tundub nende jaoks see punane joon olevat see, et superkangelane ei saa olla naine, kes võtab nii tugevalt sõna mingis sooteemalises arutelus. Loomulikult on see teisest küljest aktiviseerinud teistsuguse valija, kes on kinno läinud."

"See annab sellele muidu üsnagi keskpäraselt tugevale Marveli filmile mingisugust ühiskondlikku hetke kaalukust, mis muudab selle filmi paremaks kui ta tegelikult on. Seda peaks vaatama just nimelt praegu," lisas Priimägi.

"Naudi, armasta ja jookse kiiresti" / "Plaire, aimer et courir vite" (rež Christophe Honoré)

Kaader filmist "Naudi, armasta ja jookse kiiresti". Autor: CAP/RFS/SCANPIX

"Naudi, armasta ja jookse kiiresti" on Prantsuse geidraama, mis leiab aset 1990. aastatel ja räägib kahe mehe suhte ja armastuse võimalikkusest 1990. aastate alguse Prantsusmaal, kus AIDS teeb tugevat laastamistööd.

"See on autori Christophe Honoré tagasivaade sellesse aega koos muusika ja kogu naiivse väärtuspaketi, maailmaga, mis tollal oli. Juba praegu tundub niivõrd võõras näha maailma, kus inimestel ei ole mingeid mobiiltelefone või nad ei kasuta väga arvutit," nentis Priimägi.

"Selles on oma naiivsus ja võlu, kuidas saadakse kokku ja räägitakse juttu. Honoré on ise öelnud, et tahaks seda kuidagi välja tuua selle maailma juures. Jällegi, praegu polegi paremat aega ühte geidraamat vaadata kui pärast seekordseid valimisi."

"Köögis" (rež Marko Raat)

Kaader filmist "Köögis". 

Marko Raadi "Köögis" on huvitava käekäiguga film, märkis Priimägi. "Ta tegi selle Eesti Rahva Muuseumi jaoks installatsioonina. See on selline film, mis on kolmeks jagatud. Iga kolmene sektor kestab poolteist tundi ja tegevus toimub viie Eesti restorani köögis, kus näidatakse, mida need kokad seal teevad ja mõtlevad."

Ta märkis, et need, kes tulevad sealt mingit lugu otsima, need sealt seda ei leia. "See on vaatlev film. Kokandusdokid on alati olnud eraldi segment dokumentalistikas. On inimesed, kes neid väga hea meelega vaatavad ja need inimesed ei pea siingi pettuma."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: