Marianne Kõrveri dokfilm Tõnu Kõrvitsast valiti Krakovi filmifestivali programmi

Kaader filmist
Kaader filmist "Lageda laulud". Autor/allikas: pressimaterjalid

Kultuurkapitali aasta parimaks portreefilmiks auhinnatud film "Tõnu Kõrvits. Lageda laulud" valiti Krakovi filmifestivali DocFilmMusic võistlusprogrammi. Krakovi filmifestivalil toimub ka Kõrveri filmi rahvusvaheline esilinastus.

59. korda toimuv Krakovi filmifestival on üks Euroopa vanimaid festivale, mille fookuses on dokumentaalfilmid, lühifilmid ja animatsioonid. Euroopa DocFilmMusic on rahvusvaheline võistlusprogramm, kuhu valitakse kümme filmi kogu maailmast.

DocFilmMusicu võistlusprogrammi filmivalik näitab, et muusikadokumentaal ei pea olema kõigest heliloojate, muusikute või bändide biograafia, vaid võib olla ebatavaline vormimäng, huvitav lähenemine materjalile või lugu hoomamatust ja lummavast muusikalisest teekonnast.

Krakovi festival on läbi aegade olnud hüppelaud paljudele tuntud poola dokumentalistidele nagu näiteks Krzysztof Kieślowski ja Marcel Łoziński. Seal on auhindu võitnud ka paljud mängufilmimaailmas tuntud tegijad, teiste seas Pier Paolo Pasolini, Werner Herzog, Patrice Leconte ja Mike Leigh. Festival toimub 26. maist kuni 2. juunini. Filmi esindab Krakovis režissöör Marianne Kõrver.
.
"Tõnu Kõrvits. Lageda laulud" on oma nime saanud Tõnu samanimelisest kooritsüklist, mille alus on Emily Brontë pea gootilikult tume poeesia, mis kannab endas õrnu looduskujunditesse tõlgitud hingeseisundeid. Tõnu lummavalt jõulised "Lageda laulud", mis on olnud Amazoni edetabelis enimmüüdud klassikaplaat, on ühtlasi ka filmi nii muusikaline kui ka sisuline kese.

"Tõnu Kõrvits. Lageda laulud" on film heliloojast, tema muusikast ning inimestest, keda see muusika sügavalt puudutab.

Muusikalisel rännakul Tõnu Kõrvitsa "Lageda lauludega" osalevad Doris Kareva, Tõnis Kõrvits, Mark Raidpere, Kersti Kaljulaid, Gunnar Männik, Rein Ränk, Tiit Käit, Virve Liitvee.

Filmi režissöör on Marianne Kõrver, operaatorid Marianne Kõrver ja Margus Sikk, helirežissöör Lauri-Dag Tüür, stsenaariumi konsultant Ülo Krigul. Filmi on tootnud Klaasmeri.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: