Annecy animafilmifestivalile jõuab seitse Eesti lühifilmi

Chintis Lundgreni
Chintis Lundgreni "Toomas teispool metsikute huntide orgu" Autor/allikas: Kaader filmis

Animafilmide festivalile Annecy, mis toimub 10. kuni 15. juunini, jõuab sel aastal seitse Eesti lühifilmi - kolm filmi linastub lühifilmide põhivõistlusprogrammis ning üks erivõistlusprogrammis, lisaks valiti festivalile kolm tudengifilmi.

Lühifilmide põhivõistlusprogrammis linastuvad Chintis Lundgreni "Toomas teispool metsikute huntide orgu", Kristjan Holmi "Elu24" ning Morten Tshinakovi ja Lucija Mrzljaki "Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses". Esimene neist - "Toomas teispool metsikute huntide orgu" - teeb Annecy filmifestivalil rahvusvahelise esilinastuse.

"Toomas teispool metsikute huntide orgu" tootjad on Chintis Lundgreni animatsioonistuudio Eestist, Adriatic Animation Horvaatiast ja Miyu Productions Prantsusmaalt. "Elu24" taga on Eesti stuudio Karabana. Horvaatia-Eesti koostöös valminud "Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses" Eesti tootjaks on Eesti Joonisfilm.

Erivõistlusprogrammis "Perspektiivid" linastub Anu-Laura Tuttelbergi "Talv vihmametsas", mis võeti üles Mehhikos ning Peruus. Film on valminud Eesti, Leedu ja Mehhiko ühistööna, Eesti-poolseks tootjaks on Nukufilm. 

Tudengifilmidest valiti festivalile Sander Joone "Sounds Good", Jung Hyun Kim'i "Sweet Sweat" ning Mari Kivi ja Liis Koka ühistööna sündinud "Toiduahel". Kõik kolm filmi on valminud EKA animaosakonnas. Filmid osalevad tudengifilmide võistlusprogrammis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: