Marianne Kõrver pani Tõnu Kõrvitsa portreefilmi ka suure osa iseendast

Kinos Sõprus esilinastub 6. novembril režissöör Marianne Kõrveri portreefilm Tõnu Kõrvitsast, mis püüab jälile jõuda helilooja loomingu lätetele, ent samas ka murda müüti klassikalisest muusikast kui millestki elitaarsest.

Sõna saavad Tõnu Kõrvitsa sõbrad ja muusika austajad eri elualadelt, ühelgi neist pole muusikalist haridust, vahendas "Aktuaalne kaamera". Film on üles ehitatud ümber Tõnu Kõrvitsa 9-osalise teose "Lageda laulud".

Marianne Kõrver püüab oma filmiga lähemale jõuda sellele, kuidas sünnib pealtnäha nii helgel ja soojal inimesel süngema alatooniga looming. "Tõnu on ääretult mitmekülgne inimene, ta suudab tegeleda ja huvi tunda elu väga erinevate valdkondade vastu," mainis režissöör ja lisas, et samal ajal on tema loomingus hästi tugev üks kese, kus muusika sünnib. "See ongi mulle huvi pakkunud ja mis mind jätkuvalt Tõnu ja tema loomingu juures lummab," ütles ta ja kinnitas, et sama palju, kui seal filmis on Tõnu Kõrvitsat, on seal ka teda. "Või seda, mida mina Tõnus näen või hindan."

Filmikriitik Kaspar Viilup tõdes, et kui varasemates portreefilmide sarja lugudes on üsna traditsioonilisi käsitlusi, siis Marianne Kõrver on valinud huvitavama tee. "Nii nagu kultuuriajakirjanikud, mina ja kõik teised, päevast päeva teeme, me müstifitseerime kultuuritegelasi ja maalime neist keerulisema pildi kui tegelikkusele vastab," mainis ta ja lisas, et Kõrver üritab suuremas osas näidata, milline on Tõnu Kõrvits läbi kõige tavalisemate inimeste.

Filmi "Tõnu Kõrvits - Lageda laulud" režissöör on Marianne Kõrver, operaatorid Marianne Kõrver ja Margus Sikk, helirežissöör Lauri-Dag Tüür, stsenaariumi konsultant Ülo Krigul, tootja Klaasmeri.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: