Galerii: selgusid Kopli kaubajaama visioonivõistluse võitjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Arhitektuuribiennaali visioonivõistlusele "Uued elukeskkonnad, uued iluvormid", millega otsiti lahendus Kopli kaubajaamale, laekus 80 tööd üle maailma. Võitjaks osutus aga töö nimega "Lines Rehab".

Teise koha võitis töö nimega "Voxel Valley" ja kolmanda koha "Eatable". Žürii märkis täiendavalt ära veel 5 tööd: "4LifeBuildings", "Postforest", "Relation Hood", "Self-sufficient Habitat", "Tallinn Tetris". Hetkel avalikustatakse vaid võidutööde nimed, autorid ja tööde taga olevad meeskonnad avalikustatakse TABi avanädalal septembris. 

Võistluse žüriiliikme Margit Mutso sõnul ei olnud visioonivõistlusele saabunud 80 ideekavandi hulgast lihtne leida parimat. "Tööd on tugevad, on erinevat lähenemist ülesandele ja lahendustes erinevaid rõhuasetusi," sõnas ta ja kinnitas, et sõelale jäid need tööd, mis on pakkunud tavapärasest pisut ootamatumat katsetuslikumat lahendust. "Žürii eesmärk oli välja valida võimalikult eripalgelised tööd ja ideekavandite valik andis selleks ka võimaluse."

Rahvusvaheline žürii koosseisus oli Kjetil Trædal Thorsen (Snøhetta, Norra), Margit Mutso (Eek & Mutso, Eesti), Jaak-Adam Looveer (Tallinna Linnaplaneerimise Amet). Žürii eksperdid olid Yael Reisner (TAB 2019 peakuraator) ja Barnaby Gunning (TAB 2019 kuraatori assistent). 

Lines Rehab, Voxel Valley ja Eatable tööde autorid kutsutakse oma projekte esitlema TABi sümpoosionile. Võistlusele esitatud töödega on võimalik tutvuda TABi raames avataval visioonivõistluse näitusel. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: