TMW Jutud arutleb nalja ja solvangu vaheliste piiride ning tühistamiskultuuri üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TMW Talks: Muusikanõukogu TMW eri 2018. aasta Tallinn Music Weekil.
TMW Talks: Muusikanõukogu TMW eri 2018. aasta Tallinn Music Weekil. Autor/allikas: Helena Pass

Järgmisel nädalal, 25.–31. märtsil toimuva uue muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Week (TMW) avaliku vestlussarja Jutud arutlusteemad ulatuvad telekanalite rollist muusikakultuuri kajastamisel kuni meelelahutusmaailma skandaalidega kaasnevate nn tühistamiskultuuri ilmingute lahkamiseni.

Kas kultuuri tohib või lausa peab kustutama? Kus jookseb nalja ja solvangu vaheline piir? Kui nad ei ole juba välja surnud, siis kuidas peaksid telekanalid muusikakultuuri kajastama? Mida need naised veel tahavad? TMW Juttudel otsitakse vastuseid neile küsimustele, pannakse kodusalvestajad silmitsi stuudiobossidega ja tehakse ülevaade Soome Stupido plaadileibli 30-aastasest ajaloost.

TMW Jutud stardivad teisipäeval, 26. märtsil kell 17.00 Telliskivi baaris Pudel vestlusringiga "Kas muusika mahub telepurki?". Milline peaks olema Eesti telekanalite roll muusikakultuuri kajastamisel olukorras, kus publiku ja reklaami kolimine internetti on selle võimalusi ja vajadusi muutnud? Meediaeksperdi Mart Normeti abil otsib neile küsimustele vastuseid seltskond endiseid ja praeguseid teletegijaid, nende seas Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige Heidy Purga ja Postimees Grupi telekanalite peaprodutsent Kaspar Kaljas.

Kolmapäeval, 27. märtsil kell 16.30 toimub Tallinna Kunstigümnaasiumis vestlusring nimega "Kust ma tean, kas ta ikka tegi nalja?", kus on arutluse all head tavad võrgus, kunstis ja päriselus. Kell 17.00 algab Pudelis aga arutelu "Mida need naised veel tahavad?", kus uuritakse, miks ajal, mil naissoost artistid ja muusikaedendajad rikastavad nii kohalikku muusikaelu kui ka Eesti muusika rahvusvahelist kuvandit, kiputakse nende panusest rääkides hingeõhku ja leheruumi endiselt soostereotüüpide kinnitamisele raiskama. Feministeeriumi toimetaja Kadi Viik modereerib vestlust, milles osalevad teiste seas muusik ja sotsioloog Hannaliisa Uusma ning raadio Sky Plus hommikuprogrammi juht Kristjan Hirmo.

Neljapäeval, 28. märtsil kell 17.00 saab Pudelis kuulda, kuidas üks põhjanaabrite melomaan on viimased kolm aastakümmet üht kõrva ka Eesti suunas hoidnud. Raadio 2 muusikajuhi Erik Morna vahendusel saavad sõna 30. aasta juubelit tähistav Soome plaadifirma Stupido Records boss Joose Berglund, plaadifirma esimese staari J.M.K.E. ninamees Villu Tamme ja Röövel Ööbiku laulja Tõnu Pedaru.

Reedel, 29. märtsil kell 17.00 võetakse aga disainibüroos Velvet ette nn tühistamiskultuuri ilmingud. Kas kultuurikaanonist suurte osade amputeerimine võib olla õigustatud juhul, kui nende loojat on süüdistatud kuriteos? Sõna saavad teiste seas muusik Lauri Pihlap ja kultuurikriitik Tõnis Kahu. Juttude seeria lõpetab Velvetis reedel kell 18.30 miksimise ja masterdamise teemaline arutelu "Head heli ei anna häbeneda". USA muusiku ja ajakirjaniku Alex Maiolo vahendusel jagavad oma kogemusi ja näpunäiteid teiste seas helilooja ja produtsent Sten Sheripov ning kodusalvestajast räpiartist Pluuto.

Kõikidele huvilistele avatud ja tasuta Jutud ootavad kaasa mõtlema teisipäevast, 26. märtsist kuni reede, 29. märtsini Pudel Baari (Telliskivi 60a-5), Tallinna Kunstigümnaasiumi (Kopli 102A) ja disainibüroosse Velvet (Telliskivi 60a-5).

TMW Jutud ajakava:

T, 26.03 kell 17.00
Pudel (Telliskivi 60a-5)
Kas muusika mahub telepurki? (Eestikeelne)

K, 27.03 kell 16.30
Tallinna Kunstigümnaasium (Kopli 102A)
Kust ma tean, kas ta ikka tegi nalja? (Eestikeelne)

K, 27.03 kell 17.00
Pudel (Telliskivi 60a-5)
Mida need naised veel tahavad? (Eestikeelne)

N, 28.03 kell 17.00
Pudel (Telliskivi 60a-5)
Stupido Records 30: suud puhtaks! (Eestikeelne)

N, 28.03 kell 18.30
Pudel (Telliskivi 60a-5)
Albumit tunned kaanest (Ingliskeelne)

R, 29.03 kell 17.00
Velvet (Telliskivi 60a-5)
Kuritöö ja karistus: meelelahutajate eri (Ingliskeelne)

R, 29.03 kell 18.30
Velvet (Telliskivi 60a-5)
Head heli ei anna häbeneda (Ingliskeelne)

Täpsema kava ja vestlusringide kirjeldused leiab TMW kodulehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: