X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Intsikurmu festival läheb neljandat aastat Tallinn Music Weekile

Puuluup
Puuluup Autor/allikas: Karoliina Kreintaal

Intsikurmu festivali hooaeg algas talifestivaliga Kultuurikatlas, järgmisel nädalal algaval Tallinn Music Weekil osaletakse juba neljandat aastat järjest.

TMW 2019: Intsikurmu Festivali Night toimub muusikanädala teisel päeval, neljapäeval 28. märts Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis.

Rohelisse saali pääseb sisse alates kell 18.00. Üles astuvad  Karina, WCKD Nation, Melby, Puuluup, Daniel Levi, Happyendless ja Iris Gold.

Intsikurmu Festival Night programm neljapäeval, 28. märtsil:

18.00 uksed
18.30 Karina
19.30 WCKD Nation
20.30 Melby
21.30 Puuluup
22.30 Daniel Levi
23.30 Happyendless
00.30 Iris Gold

Folkpopi duot nimega Karina peetakse hetkel üheks kõige intrigeerivamaks ja parima vastuvõtu osaliseks saanud indie-kollektiiviks Soomes. Hiljuti 2019 Hyundai Nordic Music Prize'ile nomineeritud kollektiivi iseprodutseeritud debüütalbum "Karina" ilmus 2018. aasta märtsis ja pälvis Soome meedialt hulganisti kiiduavaldusi. Laule nagu "Bambi" ja "Täällä sinua juhlitaan" nimetati aasta parimate pop-palade hulka kuuluvaks. "Haarav kogu sulneid folgihõngulisi ballaade, mis lauldud nende emakeeleks olevas soome keeles," kirjutas Ja Ja Ja Music.

Wckd Nation on Sloveenia muusikaskeenes uus, kuid koheselt mõjuv nähtus. Alates 2018. aasta septembrist on välja antud kaks singlit, mille Sloveenia suurimad raadiojaamad kohe ka üles korjasid. Kuskil popikäänakuga džässi ja neosouli vahel paiknev Wckd Nation pakub puhtaid, klassikalise R&B õhkkonnast mõjutatud gruuve. Täies mahus originaalpaladest koosneva repertuaariga Wckd Nation, kelle kolmas singel ilmub märtsi lõpus, on alustamas oma esimest tuuri väljaspool Sloveeniat.

Melby kõlapilt on dünaamiline segu komponentidest nagu folk, psühh, indie ja pop. Pärast 2016 alguses haarava debüütsingli "Human" avaldamist on Stockholmi psühhpopi kollektiivi käekäik olnud järjepidev. 2017 mais anti Rama Lama Records alt välja omanimeline EP, millelt ilmunud singlid "Cross" ja "Pat" pälvisid kiidusõnu väljaannetes nii Rootsis kui ka mujal, nagu näiteks Amazing Radio, Ja Ja Ja Music ja The Line of Best Fit.

Neozombiepostfolk duo Puuluup kutsub luuperiga paneeritud elektrohiiukannelde maailma, kus keerlevad poognad, katkevad jõhvid ning Ramo ja Marko vaatlevad vaevu vaoshoitud kirega oma surnuist ärganud rahvapille. Ansambli repertuaar kõneleb kaloririkastest Vormsi pulmatoitudest, platoonilisest armastusest kaasaegsete elektritootmisviiside vastu, loomadest ja muust päevakajalisest ning ajatust. Eestikeelsete laulude kõrval otsib Puuluubi lüürika väljendusvõimalusi ka rohkem ja vähem tundmatute keelkondade vahel ekseldes. Kontserdile sobib kaasa võtta lapsed, ema ning naabrionu, ehkki vahel võib minna pisut lärmakaks.

Daniel Levi kaunistab oma rokijuuri kaasaegsete popelementidega, mis loovad ajatu kõla. Danieli USA-s möödunud lapsepõlv on tema muusikale ja esinemistele avaldanud tohutut mõju ning teeb temast Eesti muusikaareenil värske ja unikaalse artisti. Daniel Levi on sõprade rühm, kes on alates keskkoolist koos musitseerinud nakatades eesti rahvast oma ohjeldamatu energia ning kõrgelennuliste etteastumistega. Nende muusikaks on sõnumiga pop. Nende kontsert aga on pidu, milles peitub sügavus.

HAPPYENDLESSi liikmed on tuntud produtsendid, kes on seotud paljude lugude ja albumitega, mis on kujunenud oluliseks osaks Leedu muusikaloost. Bändina oldi väga edukad 2000. aastate lõpus, kui avaldati kaks menukat albumit – "Room For Mistakes" ja "Cinema" –, võideti MTV parima Balti artisti tiitel aastal 2008 ja saadi nomineeritud MTV Euroopa publikulemmiku tiitlile. Pärast viieaastast pausi ja mõningaid koosseisumuutusi on HAPPYENDLESS tagasi oma uue albumiga "KINETIKA". Muusika on tasakaalustatud segu elektroonilistest kõladest ja kaunitest vokaalpartiidest. Bändi live-esitus põhineb 3D videoprojektsioonidest, modulaarsüntesaatoritest ja erinevatest muusikainstrumentidest koosneval tervikul.

Pärast vaid käputäie singlite üllitamist on Taani-Jamaika-Briti lauljatar Iris Gold juba kõigile muljet avaldanud. Tema muusika juured on tõetruus hiphopis ja soulihõngulises popmuusikas. Ta kasvas üles kuulates Jefferson Airplane'i, Beastie Boys'i ja kõike vahepealset. Iris Goldi laivid on Prince'ist, Wu-Tang Clan'ist ja Janelle Monáest inspireeritud kogemus.

Tallinn Music Week 2019 toimub 25. märtsist 31. märtsini.

Eelmise aasta Eesti muusikaettevõtluse auhinna aasta muusikasündmus/muusikafestival võitja ja 2019. aasta nominent Intsikurmu festival läheb vastu oma seitsmendale aastale. Olemusfestival on tänaseks välja kuulutanud seitse artisti: Lola Marsh, Ivan Dorn, Pom Poko unofficial, KuradiSaar, Anna Kaneelina, Iris Gold, Jan Helsing, Pluuto.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: