X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallinn Music Week avaldas seekordse kunstiprogrammi

Tallinn Music Week kunstiprogramm
Tallinn Music Week kunstiprogramm Autor/allikas: Kristelle Ahone

Festivali Tallinn Music Week raames toimub ka tänavu Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud eriprogramm TMW Kunst. Pikendatud avamisaegadega galeriiõhtul, 28. märtsil toimuval Tallinna Neljapäeval esitletakse seitsmes kunstigaleriis nii Eesti kui ka rahvusvaheliste kunstnike näitusi. Telliskivis jätkub kunstiprogramm 30. märtsil tänavakunstituuriga.

Vaal galeriis saab näha peamiselt maalikunstnikuna tuntud Maarit Murka näitust "Escape room nr. 1".  Tajude ja meeltega mängiv väljapanek uurib, kuidas linnastumine tingib eluslooduse taandumise ja iseenesestmõistetava muutumise absurdiks. Galeriituuril toimub kohtumine kunstnikuga ja esitletakse installatsiooni "Talking Heads".

Temnikova & Kasela galeriis saavad huvilised osa Helena Keskküla, Anna-Mari Liivranna, Inga Meldere, Ann Pajuväli, Jaanus Samma ja Sigrid Viiri grupinäitusest, mis käsitleb eri põlvkondade kunstnike loomingu paralleele ja sarnasusi. Näitust tutvustab Lilian Hiob Temnikova & Kasela galeriist.

Haus galeriis saab näha näitust "PUNK-BAROKK", kus on väljas rühmituse NEO*EKS*PRE*POST presidendi Andro Kööbi abstraktsed maalid ja Urmas Puhkani skulptuursed vormid. Galeriituuril juhatatakse külalised galerii keldrisse seatud glamuursesse kaosesse.

Okapi galeriis fotonäitust "Ideal Black" esitleva kolme kunstniku Temuri Hvingija, Shalva Khakahanašvili ja Zura Arabidze peamiseks ühisjooneks on nende päritolumaa Gruusia. Lisaks Gruusiale ühendab neid aga ka armastus musta värvi vastu, mis peegeldub mõistagi ka nende loomingus. Galeriituuril tutvustab näitust üks selle kunstnik ja Okapi galerist Temuri Hvingija.

Galerii Positiiv fotonäitusel "Without" uurib dokumentaalfotograaf ja reisiajakirjanik Silvia Pärmann mahajäetud elukeskkonna omalaadset dramaatilist poeesiat ning tumeturismi atraktsioonide võlu ja valu. Galeriituuril toimub kohtumine Pärmanniga, kes tutvustab näitust ja oma loomingut.

Juhan Kuusi dokfoto keskuses leiab aset esitlus "Dokfotos on lugu". Fookuses on ainulaadse karakteri ja võrratu fotograafi Juhan Kuusi lugu ja looming. Galeriituuril räägib keskuse üks eestvedajaid Toomas Järvetlugusid Kuusist ja tema Eesti fotograafiat mõjutanud pärandist.

EKA Galeriis saab näha Ameerika päritolu EKA ehte-ja sepakunsti magistrandi Erinn Michelle Coxi ehtekollektsiooni debüütnäitust "üksildus on aeglaseim surm: reekviem igatsusele". Galeriituuril toimub kohtumine kunstnikuga, kes tutvustab näitust ja oma loomingut.

TMW Kunst galeriide näitused jäävad Tallinna Neljapäeva järgselt TMW nädalal avatuks tavapärastel lahtiolekuaegadel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: