Galeriis Positiiv uuritakse Prõpjati dramaatilist võlu

Dokumentaalfotograaf Silvia Pärmann külastas möödunud kevadel Prõpjati ning jäädvustas Tshernobõli tuumakatastroofi jälgi, eesmärgiga pöörata tähelepanu inimtegevuse tagajärgedele meie planeedil. Läbilõiget tema reisist saab näha galeriis Positiiv.

Palgulinnas asuvas galeriis Positiiv on väljas fotod, mis näitavad 33 aastat tagasi toimunud katastroofi traagikat, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kunagisest tulevikulinnast on järel varemed, ning loodus on hakanud piirkonda tasapisi enda rüppe tagasi võtma. Mahajäetud linna dramaatiline võlu meelitab ligi ekstreemsusi armastavaid turiste.

Galerist ja kuraator Kristel Schwede peab Silvia Pärmanni üheks põnevamaks dokumentaalfotograafiks, kelle teosed on karmilt ausad, kuid neis peitub ka elutervet huumorit. "Kui see tuumakatastroof toimus, siis see puudutas paljusid elusid erinevates riikides ja üks asi, mis sellega kaasnes, olid erinevad vähid ja haigused," selgitas kuraator ja mainis, et dramaatiline osa sellest loost ongi just see, et katastroof puudutas paljusid peresid, kes pidid kannatama aastaid haiguste käes või jäid oma lastest ja lähedastest ilma. 

Näitus "Ilma jäetud" jääb galeriis Positiiv avatuks kuni 29. märtsini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: