EKA väligalerii avab näituse "Graafilised viirastused"

EKA väligalerii näitus
EKA väligalerii näitus "Graafilised viirastused" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti Kunstiakadeemia kevadine näitushooaeg saab avalöögi 22. märtsil, kui EKA väligaleriis Kotzebue tänaval avatakse esimene näitus "Graafilised viirastused". Varem on samal pinnal kujutatud EKA maja kujunemise lugu.

Näitus on valminud graafilise disaineri Mirjam Reili töötoa raames EKA graafilise disaini esimese kursuse tudengitega. Nädal aega kestnud töötoas uurisid tudengid nägemist, nähtavat mõtlemist ja optiliste illusioonide tekkemehhanisme. Töötoa tulemusena sündis 30 plakatist koosnev näitus.

Mirjam Reili on Tallinnast pärit graafiline disainer, kes elab ja töötab Amsterdamis. Tema omaalgatuslike projektide ja tellimustööde tulemuse määrab tihti joonistuste ja sõnamängudega ühendatud eeltöö. Mirjam on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ja Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis ning on hetkel lõpetamas oma magistriõpinguid Werkplaats Typografie's, Arnhemis.

Osalevad tudengid: Kristi Jaago, Marje Kask, Martin Kipper, Eliisabet Kuslap, Ellen Loitmaa, Ilja Moltšanov, Cristopher Rogotovski, Klara Magdalena Rozpondek, Sonia Ruus, Pavel Salmin, Birgita Siim, Natasha Sotti, Mirjam Varik, Agnes Isabelle Veeno, Ingel-Kristen Veevo, Aaro Veiderpass ja Johannes Veike.

Näitus "Graafilised viirastused" jääb avatuks 18. aprillini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: