Kuraatorid tõid Veneetsia kirikuhoonesse kujundatud näituse Eesti kaasaegsesse galeriisse

Alates 21. veebruarist on EKA galeriis avatud kuraatorite Laura Linsi, Roland Reemaa ja Tadeáš Říha ekspositsioon "Nõrk monument", mis esindas möödunud aastal eestit Veneetsia arhitektuuribiennaalil.

EKA galeriis on väljas Veneetsias eksponeeritud maketid, seal üles võetud fotod ning osake sealsest ruumist, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Nõrk monument" on provokatiivne ja vastuolusid täis installatsioon, mis kõrvutab igapäevast ja märkamatut arhitektuuri alati erilisel kohal seisva monumendiga.

Üheks nõrga monumendi näiteks võib tuua 5 tonni tänavakive, mis Eestist Veneetsiasse viidi ja seal maha laoti. Kuraator Roland Reemaa selgitas, et mõte tänavakivist kui olulisest objektist tuli arutelust arhikteti ja linnaplaneerija Toomas Paaveriga. "Me rääkisime, kuidas tema toob esile sellise poleemia, et langetatud tänavakivi, kus vaegliikujad saaksid üles minna, on väga oluline objekt ja kui me suudame sellele tähelepanu pöörata ja selle esikaanele tuua, siis olemegi saanud justkui ühe nõrga monumendi."

Kuraator Laura Linsi ütles, et Veneetsias nägid kõik nende ekspotsiooni külastanud inimesed natukene erinevaid asju. "Ameeriklased olid alati just monumendist väga huvitatud, kuna eelmisel aastal olid monumendid seal vägagi pildis," ütles ta ja lisas, et kohalikud olid samal ajal šokeeritud sellest, mis endise kirikuruumiga on tehtud, "Me lõhkusime ära kirikule omase hierarhia." 

Näitus "Nõrk monument" jääb EKA galeriis avatuks 21. märtsini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: