Algas linnafestival Tallinn Music Week

{{1553494860000 | amCalendar}}

Esmaspäevast, 25. märtsist kuni 31. märtsini vallutab pealinna taas uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW). Festival toimub sel aastal väiksemas mahus ja on koondunud Põhja-Tallinna, Telliskivi loomelinnakusse ja Kalamajja, kus toimub lõviosa kontsertidest.

Festivali korraldaja Helen Sildna ütles, et tänu Tellliskivi loomelinnakule ja EKA uuele hoonele on tekkinud piirkonda rohkeid esinemispaiku pakkuv kompaktne festivaliala.

"Kalju kiriku kontserti soovitan, seal on pianist Kirill Richter, kes on tõusev vene helilooja ja klaverimängija. Samuti Noblessneris klubi Hallis ei ole lihtsalt tavapärane Halli tehnoprogramm, vaid laupäeva õhtul on seal tõeline elusmuusika maraton. Kes ei ole klubisse Hall söandanud veel minna, siis ma soovitan. Seda peetakse Euroopa üheks olulisemaks tantsumuusika klubiks," ütles Sildna "Aktuaalsele kaamerale".

Võrreldes varasemate aastatega on festivalile kutsutud vähem esinejaid. "Sel aastal on 178 artisti 28 riigist, et ei saa öelda et see on väike, aga kui võrrelda eelmise aastaga, kui oli 260, siis tundsime, et see läks liiga paljuks. Sel korral tahame tekitada külalisele kompaktsema festivalikogemuse," lisas Sildna.

Tallinn Music Weeki juhatab aga sisse disainiprogramm, mille käigus toimuvad inglisekeelsed disainituurid Telliskivi linnaku ümbruskonnas tegutsevate disainerite töökodadesse, tutvustatakse disainikaarti ning on avatud uudne konteiner-showruum, kus kõike tohib proovida ja laenutada, ilma ostmise kohustuseta.

"Tallinn Music Weekile tuleb kokku üle 200 muusiku, artisti, bändi, kel kõikidel suured kohvrid kaasas. Aga me teeme elu lihtsamaks. Tulgu kergema kohvriga ja laenutagu siit meie kohalikku kvaliteetset disaini, kandku lava peal ja levitame seeläbi Baltikumi disaini sõnumit ja sõna natukene kaugemale," selgitas disainipromootor Piret Mägi.

Lisaks õhtusele muusikaprogrammile on TMW kavas taas tasuta päevased linnalava kontserdid, mis toovad festivalimelu lisaks kontserdisaalidele ja klubidele ka poodidesse, kontoritesse ja teistesse ootamatutesse paikadesse üle linna.

TMW 2019 linnalava programmi toimumispaigad: Viru Keskus, Eesti kunstiakadeemia (EKA), Telia esindus Kristiine keskuses, Tallinna kunstigümnaasium, Balti Jaama Turu humalakoda, disainibüroo Velvet, raamatupood Puänt, Põhjala Tap Room, Leila baar.

TMW lLinnalava kava saab alguse kolmapäeva, 27. märtsi keskpäeval Viru Keskuse aatriumis meeloluka džässi ja funki ühendava gruuviorkestriga JT Conception. Viru Keskuses saab linnarahvas kolmapäevast laupäevani nautida lausa seitset muusikalist etteastet. Eesti oma tegijatest astuvad lavale äsja uue hitihoiatuse üllitanud lauljatar Maian ja dubstepi produtsenti Bisweed; samuti saab kuulda Rootsi indiepopi bändi Melby, džässi ja R&B radadel kulgevat Kanada gruppi Port Cities, Soome folkpopi duot Karina, Taani punkrocki bändi Little Fury ja Venemaa seiklusliku freepopi kooslust Super Collection Orchestra. 25.–30. märtsini on Viru Keskuse aatriumis avatud ka TMW infopunkt, kus vahetatakse festivalipasse käepaelte vastu ja jagatakse programmialast infot.

Linnalava kontserte jagub ka TMW tänavusse konverentsikeskusesse Eesti kunstiakadeemiasse. Neljapäeval, 28. märtsil esineb EKAs meie müraroki kuningas Zahir, bänd, mis juba 1990ndatel aastatel tegutses kunstiakadeemia (toonase ERKI) lasketiirus asunud prooviruumis Heven. Zahirile teeb sobivalt kunstipärase eelsoojenduse Moskva Rodtšenko kunstikooli kasvandiku Diana Burkoti interdistsiplinaarne projekt rosemary loves a blackberry. Reedel saab akadeemias kogeda eripärast audiovisuaaletendust: kuulsa Soome muusiku Jimi Tenori ja EKA sisearhitektuuri tudengite ühiskontserti DIY-pillidega, mis valmivad Tenori juhendamisel muusikainstrumentide ehitamise tööotoas "Hombla Kjurr".

EKA aatriumis on TMW infopunkt avatud 27.–30. märtsini.

TMW jõuab tänavu ka Koplisse Tallinna kunstigümnaasiumi, kus kolmapäeval, 27. märtsil esineb üks Eesti muusikaskene tulevikutegijaid, uudsel moel R&B ja träpiga mänglev YASMYN. Noore artisti etteastele eelneb avalik vestlus "Kust ma tean, kas ta ikka tegi nalja?" gümnaasiumi õpilaste, EKA tudengite ja Telia esindajate vahel, luubi all head kombed nii võrgus, kunstis kui ka päriselus. TMW esitleja Telia esinduspoes Kristiine keskuses teevad linnalava-live'i nii Maian, alternatiivrocki trio Sibyl Vane kui ka Noortebändi konkursi võitja Duo Ruut.

Balti jaama turu pubis-pruulikojas Humalakoda kuuleb viit vägevat tegijat meilt ja mujalt. Üles astuvad meie oma akordioni-eksperimentaator Tuuliki Bartosik, end mikrofoniga popitüdruku antiteesiks tituleeriv venelanna Galina Ozeran ehk Chikiss, Jaapani müra-duo MOJA, Inglismaa dreampopi trio Wyldest ning kaks Kanada artisti – indierocki bänd Hello Delaware ja laulja-laulukirjutaja Nick Faye.

Telliskivis asuvas disainibüroos Velvet esinevad lisaks Eesti tegijaile Gram-Of-Fun ja YASMYN ka Moskvast pärit ja Los Angeleses kuulsaks saanud new wave'i bänd Pompeya. Loomelinnnaku asukate lemmikust raamatupoekeses Puänt demonstreerivad elektroonika ja kitarri uudseid kasutusviise produtsendid Åmnfx ja Alex Kelman Venemaalt ning Ave Vellesalu ja Helen Västriku audiovisuaalduo Vera Vice.

Hiljuti Noblessneri sadamalinnakus avatud Põhjala Tap Room pakub TMW külalistele kolme meeleolukat linnalava-episoodi, peaosalisteks interaktiivsete kunstivormide piire ületav Läti produtsent ja maailma parim näputrummar Rick Feds, Tšehhi elektroonikaduo Bratri ja Ukraina räpi sensatsiooniline uustulnukas alyona alyona. Kopli tänava legendaarses Leila baaris saab nautida nii Eesti neo-zombie-post-folk duo Puuluup luuperiga paneeritud elektrohiiukannelde hääli kui ka Leedu beatboxeri GON suu-trummist ja efektimasinaist väljuvaid helikollaaže.

TMW Linnalava üritustele on oodatud igas eas muusikasõbrad ja kõik kontserdid on tasuta.

Tallinn Music Week toimub 25.–31. märtsini. Esinejatega saab tutvuda festivali veebilehel.

Toimetaja: Rutt Ernits, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: