Videod | TMW jutud "Kuritöö ja karistus: meelelahutajate eri" ja "Kas muusika mahub telepurki"

TMW Talks
TMW Talks Autor/allikas: ERR

Tallinn Music Week programmi raames leidsid taas aset ka mitmed vestlusringid, millest ERR kultuuriportaal jäädvustas videosse kaks: "Kas muusika mahub telepurki?" ja "Kuritöö ja karistus: meelelahutajate eri".

VAATA JÄRELE: Kuritöö ja karistus: meelelahutajate eri

Igasugused raamatute põletamised, kunstnike tsenseerimised ja muusikakeelustamised tunduvad juba eos väga negatiivsete nähtustena. Ometi oleme viimasel ajal hakanud mängima ideega, et kultuurikaanonist suurte osade amputeerimine võib olla õigustatud juhul kui nende loojat on süüdistatud kuriteos. Eetikat ja moraali puudutavad arutelud kipuvad kiiresti suubuma lihtsustatud narratiivis kuritööst ja karistusest. Kas oluliste artistide panuse lärmakas ja kiire teekond prügikasti on õiglane või teenib selle käigus vallanduv ja kapitaliseeritav energia mingeid varjatud huve? Kui kaugele säärase revisionismiga üldse minna saab?

Moderaator: Oisin Lunny (Barcelona tehnoloogiakooli professor)

Panelistid:

Lauri Pihlap (muusik)
Conor McCaffery (Irish Star, muusikaajakirjanik)
Tõnis Kahu (muusikakriitik ja õppejõud)
Anders Härm (kuraator ja õppejõud)
Silvia Urgas (muusikakriitik ja jurist)

VAATA JÄRELE: Kas muusika mahub telepurki?

Selle sajandi jooksul on eesti artistide roll ja võimalused rahvusvaheliseks karjääriks tundmatuseni muutunud. Üldisemas plaanis on popmuusika peavool liikunud jõuliselt vasakule, kodusalvestajate kultuuri vohamine on produktsiooni võimekuse viinud massidesse ning #metoo egiidi all püütakse luua õiglasemat (muusika)maailma kõigile. Milline peaks olema eesti telekanalite roll muusikakultuuri kajastamisel olukorras, kus televisioon on endiselt võimas staaride looja ja trendide tugevdaja, ent tarbijate ja reklaami kolimine internetti on tema võimalusi ja vajadusi muutnud?

Moderaator: Mart Normet (meediaekspert ja produtsent)

Panelistid:

Heidy Purga (Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige)
Ingrid Kohtla (Tallinn Music Weeki kommunikatsioonijuht ja programmi kuraator)
Kaupo Karelson (Ruudu Produtsendid juhatuse liige)
Kaspar Kaljas (Postimees Grupi telekanalite peaprodutsent)

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: