Lennart Meri ütles ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vikerraadios kõlab 25.-31. märtsil iga päev üks Lennart Meri tsitaat. "Vikerhommiku" rubriigis "Lennart Meri ütles" valib riigimehe märgilisemaid ütlusi ja aitab neid lahti mõtestada Urmas Vadi.

6.

Lennart Meri ütles:

"Ehkki põhiseaduses pole öeldud, et püksinööbid peavad kinni olema, on see ometi enesestmõistetav."

Nii lausub Lennart Meri oma intervjuus Vaba Euroopa raadiole 1995. aastal. Ja selles samas intervjuus ütleb Meri ka seda, et põhiseadus on tema jaoks ülim dokument, kui peaks tekkima kahtlus, et kas Meril on mingi asi põhiseadusega ajada. Aga tõesti, Eesti põhiseadusest me ei leia kohta, mis ütleks, kas ja kuidas põhksinööpe kinni panna. Kas see tähendab seda, et meie põhiseaduses on augud, see pole täiuslik, jätab oma inimesi unarusse ega õpeta elama? Kas võib tõesti leiduda kusagil inimene, kelle põksinööbid on endiselt lahti? Ta loeb ja puurib hoolega pühiseadust, kitkub juukseid ja hullub, kuid seda kohta ta ei leia. Igatahes nagu oma väga paljudes sõnavõttudes usub ja loodab Meri eestlaste tervele mõistusele.

Selle lause ütles meie president 1995. aastal ja ilmselt siis lugesid inimesed palju rohkem põhiseadust ja võibolla otsisid oma mõtetele ja küsimustele sealt vastuseid. Tänapäeval on selleks erinevad äpid ja Youtube, kust järgi vaadata ükskõik mida, kui sa midagi ei oska. Olgu selleks siis klaverimäng või majaehitus. Raske öelda, kas need äpid on mõeldud inimestele, kelle terve mõistus on maha jätnud, või siis tuleb hoopiski au anda neile, kes on selle peale tulnud, et inimesi aidata. Ja mis saab selles olla halba, kui keegi aitab kedagi, kes on hädas ja vajab abi. Aga tõesti, ma otsisin internetist, kas leidub püksinööpide kinnipanemisõpetust ja ma ei leidnud seda. Tähendab et ikka veel on isegi internetiavarustes halle alasid.

Järgmine ja viimane sarjast on eetris pühapäeval "Vikerhommikus" kell 8.55.

Toimetaja: Valner Valme

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: