ArtDepoo galeriis avatakse kostüüminäitus "Multiversum"

{{1569587760000 | amCalendar}}
Kostüüminäitus
Kostüüminäitus "Multiversum"

Tallinnas ArtDepoo galeriis avatakse 2. oktoobril Eesti lavastuskunstnike liidu korraldatud kostüüminäitus "Multiversum", mille kuraatoriks on Yana Khanikova.

"Multiversum" on kolmas näitus Eesti lavastuskunstnike liidu näitusesarjast "1:10". Seekordne teema on innovatsioon teatrikostüümis. Näitusel osalevad oma töödega lavastuskunstnikud Eugen Tamberg, Rosita Raud, Inga Vares, Tuulikki Tolli, Laura Kõiv, Liina Tepand, Kersti Prosa, Kristi Leppik, Yana Khanikova, Ann Lumiste ja moekunstnik Kairi Getman.

Näituse keskmes on teispoolsuse karakterite roll tänapäeval ja maailma ooperipärandi originaalmuusika. Osalejad valisid kümnest pakutud heliteosest viis müstilist olendit ja lõid neile kostüümid. Heliloojana võtab näitusest osa Markus Robam, kes lõi spetsiaalselt näituse jaoks muusika Kurt Vonneguti romaani "Titaani sireenid" ainetel.

Kuraatori Yana Khanikova sõnul on näituse põhifookuses sisu ja vormi koosmõju muusikaga, eksperimenteerimine uuenduslike ideede ja materjalidega. "Näituse eesmärk on uurida vormi ja sisu dialoogi ning vaadata, kas sellest tuleb vastasseis, kokkupõrge, vastastikune täiendamine või midagi muud" sõnas Khanikova.

Näitus "Multiversum" jääb ArtDepoos (Jahu tänav 12) avatuks kuni 30. oktoobrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: