Loomeliidud esitasid SA Kultuurileht nõukogusse Virve Sarapiku ja Tiit Aleksejevi

SA Kultuurileht annab välja ka kultuurilehte Sirp.
SA Kultuurileht annab välja ka kultuurilehte Sirp. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Loomeliidud otsustasid kultuuriajakirju ja -ajalehti välja andva Sihtasutuse Kultuurileht nõukogusse nimetada Virve Sarapiku ja Tiit Aleksejevi.

Alates 2014. aastast on loomeliitude ettepanekul määratud SA Kultuurileht nõukogusse kaks kultuurivaldkonna esindajat. Viimati nõukogu liikmeteks määratud Tiit Aleksejevi ja Märt-Matis Lille kolmeaastane volituste tähtaeg saab läbi 5. märtsil, mistõttu palus kultuuriministeerium loomeliitudel ühist ettepanekut, kes võiks olla uued liikmed.

Loomeliidud otsustasid, et kõik loomeliidud saavad esitada omapoolsed kandidaadid. Kokku seati üles kaheksa kandidaati. Enim hääli sai kunstiteadlane ja semiootik, EKA professor Virve Sarapik.

Teine kandidaat selgitati otsustavas voorus kahe praeguse nõukogu liikme ehk Tiit Aleksejevi ja Märt-Matis Lille vahel - Aleksejev sai kaheksa ja Lill kuus häält ning valituks osutus esimene.

Lisaks neile kolmele olid kandidaatide seas ka Elo Kiivet, Kaarel Kuurmaa, Ott Karulin, Ivari Ilja ja Eero Epner.

SA Kultuurileht nõukogu liikmed on praegu Mart Meri, Piret Saluri, Asta Trummel, Tiit Aleksejev, Märt-Matis Lill ja Hillar Sein. Eelmisel aastal teenisid nõukogu liikmed tasu 140 eurot kuus, nõukogu esimees 210 eurot.

SA Kultuurileht annab välja Eesti tähtsamaid kultuuriajakirju ja -ajalehti: Akadeemia, Diplomaatia, Hea Laps, Keel ja Kirjandus, Kunst.ee, Looming, Loomingu Raamatukogu, Muusika, Müürileht, Sirp, Teater.Muusika.Kino, Täheke, Uma Leht, Vikerkaar, Õpetajate Leht ja Värske Rõhk 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: