Arvustus. Introverdi saundid Rustin Manilt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rustin Man
Rustin Man Autor/allikas: Domino Records

Uus plaat

Rustin Man

"Clockdust" (Domino)

7/10

Kuigi Rustin Man avaldas albumi "Drift Code" aasta tagasi, 17 aastat pärast pausi koostöö järel Beth Gibbonsiga, on tal juba väljas uus plaat. Kuidas nii? Asi lihtne, endine Talk Talki bassimees Paul Webb oli plaaditeol sedavõrd produktiivne, et materjali sai kahe albumi jagu ja duubelplaadi asemel otsustati materjal väljastada kahes jaos.

Teine ports "Clockdust" liigub seega meeleolult, instrumenteeringult ja lähenemiselt samal territooriumil, kus "Drift Code", moodustades pastoraalse sulami psühhedeeliast, folgist ja jazzist. Valik on langenud enamasti orgaaniliste pillide (kitarrid, klahvpillid, puhkpillid, trummid) kasuks, tulemuseks ruumiline kõla ja sedasorti inglispärane tunnetus, mida seostaks Robert Wyatti või hilisperioodi David Bowiega, eriti vokaalmaneeri poolest.

Veidram pool tuleb esile paaris loos. "Rubicon Song" on nokturnilik ambientpala kummitava sündimeloodiaga ja manipuleeritud vokaalefektide ja kõheda vibrafoniga. "Night In Evening City" flirdib dub'iga ja sisaldab motoorseid müraefekte. Tähelepanu väärib kindlasti ka kurtweillilikult dekadentne "Kinky Living" (vaadake alt videot).

Üldiselt domineerivad aga teemad nagu lugudes "Gold & Tinsel", "Jackie's Room" ja "Love Turns Her On", mis kannavad sümpaatset maalähedast atmosfääri. Just sedasorti muusika, mida võiks luua introvertne maakodus hubaselt sisse seadnud laululooja, keda sotsiaalse distantseerumise nõue kõige vähem painab. Ja mis sobibki kenasti koroonakriisi üleelamise heliribaks. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: