X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artise kinos pole esimestel päevadel suurt publikuhuvi olnud

1. juunist avati Eestis mitmed väikekinod, alates 5. juunist avavad uksed ka enamik Apollo kinod. Esialgu on kavas filmid, mis jõudsid kinolinale vahetult enne eriolukorra algust ning piletimüügil järgitakse kehtestatud piirarve.

Alates homsest oodatakse publikut Tallinnas Ülemiste ja Mustamäe Apollosse, Samuti Pärnu, Kuressaare, Narva ja Tartu Lõunakeskuse Apollodesse. Piletimüügil arvestatakse ettenähtud ohutusreegleid ja piiranguid.

Tänutäheks pandeemia ajal tehtud töö eest kehtivad Apollo kinodes esialgu erihinnad meditsiinitöötajatele. Kino tegevjuht Kadri Ärm sõnas, et nad jälgivad kinosaalide täituvuse puhul suuremate saalide 100 inimese maksimumpiiri ja väiksemate puhul 50% täitivust. "Loomulikult tagame 2+2 reeglinõude, kus siis kinotoolide vahele peab jääma kuni kaks meetrit ruumi."

Samuti rõhutas Ärm, et paljud stuudiod on oma esilinastused edasi lükanud ja ootavad ka stabiilsemat aega. "Me jätkame filmidega, mis olid kinos või esilinastusid vahetult enne 13. märtsi, kui me olime sunnitud sulgema oma kinosaalid," lisas ta.

1. juunist oma uksed avanud kinos Artis esimestel päevadel väga suurt publiku tungi pole olnud. "Kindlasti ei kuidagi võrrelda kriisieelse ajaga," mainis Artise turundusjuht Monica Raud ja lisas, et samas on ka suve algus ja inimesed on palju õues. "Külastajaid on tagasihoidlikult, aga samas kinokülastajad on rahulikud, sõbralikud ja meeldivad, mingeid probleeme pole klientidega olnud."

Raud lisas, et ehkki ka neil järgitakse vajalikke turvareegleid, ei pea siiski kartma, et sõbraga kinno tulles kõrvuti istuda ei lubata. "Piletid on müügis hõredalt, aga kui tuleb üks seltskond, siis nemad saavad ikka üksteise kõrval istuda."

Cinamon kinoketi omanik Tatjana Tolstaja ütles ERR-ile, et kinod avatakse järk-järgult alates 12. juunist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: